ESET znižuje cenu penetračného testovania. Pre verejnú a štátnu správu

ESET sa pre podporu boja s ochorením COVID-19 a pre uľahčenie životných situácií, rozhodla znížiť ceny za služby penetračného testovania.

Zníženie cien o 50 percent je určené pre organizácie verejnej a štátnej správy, a taktiež pre zdravotnícke organizácie v súvislosti s vývojom aplikácií,  ktoré bojujú proti šíreniu koronavírusu SARS-CoV-2 alebo môžu výrazne pomôcť obyvateľstvu pri zvládaní súčasnej situácie.

V odôvodnených prípadoch je spoločnosť pripravená poskytnúť tieto služby formou pro bono.

Čo je to penetračné testovanie?

Penetračné testovanie je praktické preverenie bezpečnosti aplikácií so súhlasom ich tvorcov alebo predajcov. Pri testovaní používa ESET rovnaké postupy, ako používajú pri svojich útokoch hackeri. Táto služba sa preto nazýva aj etický hacking.

Služby penetračného testovania od spoločnosti ESET využívajú viacerí zákazníci na Slovensku a v Českej republike. Aplikácie spoločnosti ESET sú testované ešte pred ich uvoľnením na globálny trh.

„Domnievam sa, že aktuálna situácia s ochorením COVID-19 bude smerovať k zvýšenému presunu aktivít obyvateľstva a štátu do kybernetického priestoru a k vývoju nových aplikácií. Pokiaľ používané aplikácie nebudú dôsledne bezpečnostne testované a prevádzkované, môže dôjsť k úniku osobných údajov alebo citlivých zdravotných informácií obyvateľstva,” uviedol Peter Dekýš, riaditeľ služieb spoločnosti ESET.

„Rovnako sme svedkami zvýšeného záujmu obyvateľstva o služby e-shopov. Nedostatočne zabezpečené nákupné portály môžu ohrozovať súkromie a platby nakupujúcich alebo môžu byť prostriedkom na šírenie škodlivého kódu pre používateľov s nedostatočnou bezpečnostnou ochranou. Zvyšovať povedomie o IT bezpečnosti sa snažíme už mnoho rokov, uvedeným témam sa však budeme ešte hlbšie venovať na našom blogu na stránke eset.sk, kde v krátkej dobe uverejníme sériu článkov týkajúcich sa bezpečnosti aplikácií v kybernetickom priestore,“ dodal Dekýš.

Zdroj: ESET

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať