Microsoft za 7,5 miliardy dolárov získava materskú spoločnosť Bethesdy a všetky jej štúdia

Pravdepodobne najväčší obchod tohto roka. Presne o ňom sme sa dozvedeli dnes. Microsoft totiž za neskromných 7,5 miliárd dolárov odkúpi spoločnosť ZeniMax Media.

Koho? Priznávam, že tento názov nepatrí medzi tie najznámejšie, no keď poviem, že ide o materskú spoločnosť štúdia Bethesda Softworks, tak hráčom bude okamžite jasné, ktoré bije.

Microsoft proste pod svoje krídla získava jedno z najvýznamnejších súkromne vlastnených herných vydavateľstiev súčasnosti. Z dielne ktorého vyšli také kúsky ako o The Elder Scrolls, Fallout, DOOM, Prey, The Evil Within, Dishonored či Wolfenstein. No proste paráda.

Týmto krokom Microsoft drasticky posilňuje svoje konzorcium Xbox Game Studios a prakticky by si mal zabezpečiť produkciu špičkových herných titulov pre dohľadnú dobu. Práve relatívne slabá ponúka hier z vlastnej produkcie je niečím, čo je Microsoftu pravidelne vytýkané pri konzolách Xbox.

A právom. Už čoskoro by sa ale situácia mala poriadne zlepšiť. Bethesda sa proste môže stať poriadnym ťahúňom exkluzívnych titulov pre tábor Xbox. Za predpokladu, že Microsoft pôjde cestou exkluzivít.

Xbox Game Studios sa poriadne rozrastie

Akvizíciou Bethesdy narastie počet kreatívnych štúdiových tímov Microsoftu zo súčasných 15 na 23 a legendárne herné série Bethesdy doplnia ponuku služby Xbox Game Pass. Zároveň budú nové hry z produkcie Bethesdy do predplatného Xbox Game Pass pribúdať okamžite v deň ich uvedenia do predaja.

Pod krídla Microsoftu pribudnú štúdiá Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog a Roundhouse Studios.

Transakcia ešte musí prejsť formálnym procesom u regulačných úradov. Predpokladá sa, že ukončená bude v druhej polovici fiškálneho roku 2021.

Ako blesk z jasného neba

Investícia v objeme 7,5 miliardy dolárov musí byť pre každého jasným signálom, že Microsoft je v hernom priemysle úplne serióznym hráčom s pevnou pozíciou, ktorého sa len tak nezbavíme.

Do svojho portfólia získava legendárne herné série, etablované talenty herného priemyslu a nové vývojárske nástroje. Už teraz sú hráči zvedaví, čo ďalšie prinesie blízka budúcnosť.

Microsoft navyše na všetkých túto bombu zhodil len deň pred spustením predobjednávok na novú konzolovú generáciu, a ak si niekto nebol kúpou istý kvôli ponuke hier, tak teraz by v tom už mal mať úplne jasno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať