Microsoft ohlásil Mixed Reality Dev Days, vývojárom priblíži rozšírenú realitu

Microsoft pre vývojárov, ktorí sa zaoberajú virtuálnou, zmiešanou a rozšírenou realitou, pripravuje konferenciu Mixed Reality Dev Days. Prebiehať bude v termíne 16. a 17. mája priamo v Redmonde. Dôjde k tomu teda len pár dní pred veľkou vývojárskou konferenciou Microsoft Build 2020.

Neskôr sa zástupcovia vydajú aj do Japonska a Nemecka, aby ďalej šírili podstatné informácie a možné zručnosti odovzdali čo najväčšiemu počtu vývojárov.

Microsoft sa už dlhší čas venuje svojej platforme Windows Mixed Reality, ako aj headsetu HoloLens. Je preto celkom prirodzené, že podporuje vývojársky sektor, aby zvýšil záujem a povedomie o možnostiach svojich produktov. Zručných vývojárov jednoducho potrebuje na svojej strane, aby vytvárali zaujímavé riešenia a aplikácie.

Konferencia Mixed Reality Dev Days pozostáva z rôznych školení, prezentácií, no vývojárom zároveň prináša skvelú príležitosť porozprávať sa a vzájomne si odovzdať zručnosti, tipy a myšlienky.

Zatiaľ nie je známe, či podujatie prinesie aj nejaké informácie zaujímavé pre domácich používateľov. No vzhľadom na to, že sa bude odohrávať v komornej atmosfére, netreba očakávať žiadne veľké správy.

Headset HoloLens kvôli svojej cene, ale aj celkovému určeniu využitie nachádza vo firemnom a vzdelávacom sektore, nie v rukách domácich používateľov. Túto skutočnosť Microsoft zdôraznil aj pri minuloročnom predstavení novinky HoloLens 2.

Domácim používateľom je určená práve platforma Windows Mixed Reality, ktorá je súčasťou Windows 10 a podporuje napríklad aj hry a aplikácie zo Steamu – SteamVR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať