Microsoft Rewards je dostupný na Slovensku. Takto získate odmeny za svoje aktivity

  • Vernostný program Microsoft Rewards konečne dorazil na Slovensko.
  • Zatiaľ vo veľmi limitovanej podobe. Chýbajú mnohé aktivity aj odmeny.
  • Odmeňované je len vyhľadávanie cez Bing a používanie Microsoft Edge.
  • Zostáva len dúfať, že časom pribudnú ďalšie veci.

Po dlhých rokoch sme sa nakoniec dočkali aj my na Slovensku. Microsoft sa začiatkom augusta 2022 rozhodol svoj vernostný program Microsoft Rewards rozšíriť do ďalších krajín. A na moje veľké prekvapenie sa na zozname krajín objavila aj Slovakia. Rovnako tak sa dočkali aj naši susedia v Českej republike.

Čo je to Microsoft Rewards?

Na úvod trochu teórie. Microsoft Rewards je vernostno-propagačný program. Funguje to tak, že ako registrovaný používateľ postupne zbierate body a tie si nakoniec môžete vyzdvihnúť vo forme rôznej odmeny. 

Týmto spôsobom viete zadarmo získať napríklad mesačné predplatné do služieb Xbox Game Pass alebo Xbox Live Gold a podobne. Taktiež sú tu darčekové karty alebo možnosť zakúpiť vstupenky do žrebovania o zariadenia od Microsoftu (Xbox, Surface). 

Aspoň teoreticky, pretože program na Slovensku ešte len začína, takže odmeny sú momentálne veľmi limitované. Zatiaľ máme možnosť získať poukaz pre hru League of Legends. Microsoft ale avizuje, že postupom času ich bude rozširovať. Dočkať by sme sa mali napríklad aj poukážok na Steam.

Celé je to legitímne. Microsoft Rewards je proste oficiálny programu Microsoft, ktorý je bezplatný. Neplatíte žiadne vstupné ani mesačné poplatky.

Tento program označujem ako “propagačný” kvôli tomu, že je efektívne spôsobom ako Microsoft získava, respektíve udržiava, používanosť svojich služieb ako je Microsoft Bing či Microsoft Store. 

Body, ktoré si nakoniec vymeníte za odmenu, totiž získavate za aktívne používanie vyhľadávača Microsoft Bing, nákupy v obchode Microsoft Store, hranie na Xboxe či iné aktivity v službách Microsoftu. Napríklad aj za vyhľadávanie cez ponuku Štart vo Windows 10, nakoľko tá je prepojená na vyhľadávač Bing.

Integráciu programu Microsoft Rewards si môžete všimnúť aj priamo vo webovom prehliadači Microsoft Edge, kde má svoju sekciu s možnosťou pre zapnutie “Získajte odmeny Microsoft Rewards v Microsoft Edgei”.

Program Microsoft Rewards je prepojený na vaše konto Microsoft, ktoré je vlastne nutné vlastniť pre registráciu do programu a zbieranie bodov. Pre istotu pripomínam, že konto Microsoft, ako aj zapojenie do Microsoft Rewards sú bezplatné.

Microsoft Rewards

Kde sa môžem registrovať?

Registrácia do programu Microsoft Rewards prebieha priamo na oficiálnej stránke http://rewards.microsoft.com/

Oplatí sa to?

Kľúčová otázka spojená s celým Microsoft Rewards je asi celkom jasná. Oplatí sa to? Nuž, pokiaľ nebude čakať zázraky alebo to nebudete mylne považovať za cestu k veľkým peniazom, tak asi áno. 

Najmä za predpokladu, že tak či tak aktívne využívate služby a nástroje od Microsoftu a nazbierané body potom budete vedieť využiť. V takomto prípade v podstate fungujete úplne rovnako ako doteraz, akurát sú vaše bežné úkony odmeňované bodmi. Najlepšie ale bude, keď to vyskúšate v praxi a na základe svojich skúseností sa rozhodnete čím to stojí za váš čas.

Úkony, ktoré sú odmeňované v rámci programu Microsoft Rewards sú niekedy triviálne. Hlavne tie napojené na Microsoft a Bing. Takže, v prípade, že by ste napríklad nepoužívali Bing, a zapínať by ste ho začali len vyslovene kvôli zbieraniu bodov, tak vám to každý deň zaberie nanajvýš pár extra minút. Inokedy získanie bodov vyžaduje trochu viac úsilia, napríklad v súvislosti s odmenami za hranie hier – to zatiaľ nie je pre Slovensko dostupné.

Body sa teoreticky dajú zbierať pomerne rýchlo. Existujú na to rôzne stratégie, o ktoré sa podelili členovia tohto programu. V rozhraní Microsoft Rewards navyše vidíte prehľad rôznych možností ako viete získať body, a to vrátane bonusových udalostí či aktivít.

Problém Microsoft Rewards pre Slovensko je v tom, že služba tu sotva začala. To spôsobuje, že zatiaľ je veľmi limitovaná. A to z pohľadu ponúkaných odmien, ale aj ponúkaných aktivít. Na základe toho, čo som mal možnosť vyskúšať máme k dispozícii zatiaľ len odmeny za vyhľadávanie cez Bing a používanie Microsoft Edge. A to jednoducho nestačí na to, aby sa program vyslovene dalo odporučiť.

Na Slovensku sa dá získať 33 bodov denne. Po dosiahnutí 500 bodov by mal byť účet povýšený na vyššiu úroveň, čo umožní získavať dodatočné body. Konkrétne 3 x viac denne za vyhľadávanie, teda 90 bodov plus 3 bonusové za používanie Microsoft Edge.

V úplne ideálnom prípade si teda vieme “zarobiť” okolo 2 883 bodov (za predpokladu, že dosiahnutá 2. úroveň sa prenáša z mesiaca na mesiac). To je len zlomok z toho, čo je dostupné pre používateľov v Amerike, kde je možné získať aj 20 000 bodov mesačne. Pre predstavu, 1 000 bodov má hodnotu približne 1€.

Zostáva len dúfať, že Microsoft svoj vernostný program postupom času rozšíri aj na Slovensku a k dispozícii budeme mať viac aktivít, a teda možností ako získať omnoho väčší počet bodov každý mesiac. Momentálne nám chýba získavanie bodov za hranie hier, bonusové aktivity, ako aj body za používanie vyhľadávača Bing na mobile.

Doplňujúce aktivity mi nesprístupnilo ani oficiálne rozšírenie pre Microsoft Edge, čo je všeobecné odporúčanie zo strany Microsoftu.

Na druhú stranu, získanie bodov za vyhľadávanie je extrémne jednoduché:

  • Zapnete Microsoft Edge (3 bonusové body denne).
  • Prejdete na Bing.com
  • Uistíte sa, že ste prihlásený do konta Microsoft, ktoré máte zapojené do vernostného programu.
  • Vyhľadávate. Kľudne aj náhodné veci, kým nedosiahnete denný limit.
  • 2-3 minúty a máte hotovo. Odchádzate.

Získané body sa vám prenášajú z mesiaca na mesiac. Takže ak máte chuť, začnite zbierať už dnes a dúfajte, že časom pribudnú ďalšie odmeny. Body sa anulujú len v prípade, že vo vašom konte Microsoftu nebude vykonaná aktivita po dobu 18 mesiacov. Aktivitou sa v tomto prípade rozumie buď získanie nových bodov ale ich využitie na získanie odmeny.

Microsoft Rewards

Celý program je v princípe nastavený tak, že čím ste aktívnejší, tým viac bodov viete nazbierať. Keď ale nemáte žiadne aktivity, ktoré by ste mohli plniť, tak vám je aktivita úplne nanič. A to je momentálna realita Microsoft Rewards na Slovensku.

Pre každý prípad, prehupnem sa na úroveň 2 a overím, či náhodou nejde o podmienku pre prístup k ďalším aktivitám. Zatiaľ tomu ale nič nenasvedčuje…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať