Ako si v Google Chrome vytvoriť zálohu záložiek?

Internet dnes ponúka nespútané množstvo rozličných informácií, služieb, zábavného, ale aj vzdelávacieho obsahu. Pri potulkách po vlnách online priestoru bežne narážame na veci, ktoré si chceme uložiť, aby sme na ne nezabudli a mali ich poruke.

Vo webovom prehliadači na tento účel slúžia záložky. Ide o sekciu, do ktorej si ukladáme odkazy na webové stránky, Odkazy sa tu zvyknú ukladať v pomerne jednoduchej, no súčasne prehľadnej forme.

Týmto spôsobom si vieme vytvárať rýchly prístup k veciam, ktoré považujeme z nejakého dôvodu za dôležité a predpokladáme, že sa k nim po čase budeme chcieť vrátiť. Záložky si navyše môžeme triediť do samostatných podložiek a upravovať si vieme aj ich názov.

Je to veľmi praktická súčasť webových prehliadačov. Odkazy na zaujímavé weby si nemusíme ukladať do textových dokumentov, ani si ich nemusíme pamätať. Jednoducho si ich uložíme do Záložiek a máme hotovo.

Po čase sa môže stať, že v záložkách budete mať uložené desiatky či stovky dôležitých webov, o ktoré by ste nechceli prejsť. Celkom rozumné by vtedy bolo vytvorenie zálohy všetkých týchto odkazov. Takáto záloha príde vhod aj v prípade, že prechádzate na nový počítač a svoje záložky si chcete zobrať so sebou.

Vytvorenie zálohy záložiek nie je žiadnou komplikovanou vecou. Vo väčšine webových prehliadačov ide o otázku niekoľkých kliknutí. Dôjde k vytvoreniu jedného súboru so všetkými záložkami, ktoré si potom viete veľmi jednoduchým spôsobom importovať do prehliadača na novom zariadení.

V prípade populárneho prehliadača Google Chrome to prebieha nasledovne:

  • Cez menu prehliadača alebo klávesovú skratku (Ctrl + Shift + O) otvoríme sekciu Správca záložiek.
  • V pravom hornom rohu klikneme na symbol troch bodiek.
  • Z kontextovej ponuky vyberieme možnosť “Exportovať záložky”.
  • Otvorí sa ponuka “Uložiť ako”, kde si zvolíme cieľové umiestnenie.
  • Uloženie potvrdíme.
  • Prehliadač vytvorí jeden .HTML súbor so zoznamom všetkých uložených záložiek.
  • Ten potom vieme importovať, prípadne si ho môžeme priamo otvoriť a k jednotlivým webom pristupovať priamo odtiaľ.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať