Ako v Chrome vypnúť oznámenia od webových stránok?

Súčasným trendom moderných webových stránok je zobrazovanie upozornení na pridanie nového obsahu. Hlavne weby produkujúce články majú vo zvyku pri návšteve ponúkať možnosť povoliť zobrazovanie takýchto oznámení.

Ak to návštevník vo svojom prehliadači povolí, tak sa mu potom normálne zobrazujú systémové notifikácie, ktoré sú situované aj v Centre akcií. 

Vďaka týmto oznámeniam sme síce prakticky neustále v obraze, no na druhú stranu, niekedy to už prekračuje isté hranice. Napríklad sme sa dostali do situácie, kedy sme zobrazovanie oznámení povolili príliš veľa stránkam a teraz sme zaplavení novinkami.

Ak teda po čase dospejeme do štádia, kedy by sme zobrazovaniu oznámení chceli zabrániť, vieme to spraviť veľmi jednoducho. 

Buď vypnutím oznámení pre konkrétne weby alebo úplným zablokovaním tejto funkcie. Všetko sa to dá dosiahnuť priamo v nastaveniach nášho prehliadača Google Chrome.

Google Chrome: Ako vypnúť zobrazovanie oznámení od webových stránok

Oprávnenia pre zobrazovanie upozornení sa spravujú priamo v nastaveniach Chrome. Konkrétne ide o sekciu “Nastavenia -> Ochrana súkromia a zabezpečenie -> Nastavenia webu -> Upozornenia”.

V sekcii “Povoliť” potom nájdeme prehľad všetkých webov, ktorým sme udelili povolenie pre zobrazovanie oznámení. Toto oprávnenie sa dá zrušiť tým, že klikneme na symbol “…” a zvolíme “Odstrániť”.

Prípadne môžeme zvoliť možnosť “Blokovať”, čo znamená, že daný web už viac pri návšteve nebude zobrazovať výzvy na povolenie oznámení.

Ak by sme chceli narýchlo upraviť len nastavenia pre jeden konkrétny web, na ktorom sa aktuálne nachádzame, dá sa to spraviť trochu jednoduchšie. 

Stačí kliknúť na symbol zámky, ktorý sa nachádza na začiatku adresného riadka. Zobrazí sa základný prehľad o zabezpečení webu, kde klikneme na možnosť “Nastavenia webu”. Dostaneme sa do prehľadu všetkých nastavení/povolení pre danú webovú stránku.

Ako v Chrome zablokovať výzvy webov na zobrazovanie oznámení

Ak funkciu pre zobrazovanie oznámení od webov vôbec nechceme používať a neustále výzvy nás iba otravujú, tak ju môžeme celú zablokovať. 

Potrebné nastavenie sa nachádza opäť v sekcii “Nastavenia -> Ochrana súkromia a zabezpečenie -> Nastavenia webu -> Upozornenia”. Dostať sa sem dá aj cez odkaz “chrome://settings/content/notifications”.

Konkrétne je potrebné vypnúť možnosť “Weby môžu žiadať o odosielanie upozornení”. Potom sa nebudú zobrazovať žiadne oznámenia, ani výzvy na ich povolenie pri návšteve webov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako zmeniť heslo na Instagrame

Ako zmeniť heslo na Instagrame?

Poďme sa pozrieť ako si zmeniť heslo na Instagrame. A to bez ohľadu na to, či ide o zmenu preventívnu alebo defenzívnu.