skryť panel úloh

Ako skryť panel úloh vo Windows 10?

Panel úloh je vo Windows 10, ako aj v operačných systémoch všeobecne, veľmi užitočným prvkom používateľského rozhrania. Práve odtiaľto máme rýchly prístup k otvoreným a pripnutým aplikáciám, ponuke Štart, ako aj k takzvanej notifikačnej oblasti, kde vidíme aktuálny čas, dátum a systémové prvky.

Nie každému však vyhovuje, že panel úloh je neustále viditeľný, čím tak trochu kazí vizuálny dojem. Panel úloh preto chcú skryť tak, aby sa zobrazoval len v momentoch, kedy ho potrebujú. Panel úloh sa vo Windows 10 dá skutočne skryť. Zobrazí sa len po tom, čo používateľ prejde myšou do spodnej časti obrazovky.

Nech už je dôvod prečo chcete skryť panel úloh akýkoľvek, spraviť to viete veľmi jednoducho cez systémové nastavenia. Ide o štandardnú úpravu, preto netreba vykonávať žiadne úpravy v systémových registroch. Stačí kliknúť na jeden prepínač.

Ako zapnúť automatické skrývanie panelu úloh vo Windows 10?

  • Pravým tlačidlom myši klikneme na panel úloh.
  • Z kontextovej ponuky vyberieme možnosť “Nastavenia panela úloh”.
  • Otvoria sa systémové nastavenia v sekcii “Panel úloh”.
  • Následne stačí zapnúť možnosti “Automaticky skrývať panel úloh v režime pracovnej plochy”.
  • V prípade, že používate aj režim tabletu, tak zapnite aj možnosť “Automaticky skrývať panel úloh v režime tabletu”.
  • Hotovo.

Panel úloh sa teraz nebude neustále zobrazovať na obrazovke. Pre zobrazenie je potrebné myšou prejsť do oblasti, kde sa panel úloh štandardne nachádza – spodok obrazovky.

V prípade, že by ste sa chceli vrátiť k stavu, kedy je panel úloh neustále prítomný, tak prepínače pri spomínaných nastaveniach vráťte do pozície “Vypnuté”.

Ako skryť panel úloh
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať