Ako vypnúť prichytávanie okien vo Windows 10?

Práca s oknami aplikácií je vo Windows 10 celkom pohodlná. Okno aplikácie stačí potiahnuť na kraj obrazovky a automaticky sa zobrazí ponuka pre jeho pripnutie. Stará sa o to systémová funkcia “Prichytávanie okien”, ktorá toho dokáže skutočne veľa, no pritom nie je zbytočne komplikovaná.

Áno, chce to trochu cviku, no keď už človek dostane do krvi úplné základy, tak sa práca s oknami aplikácií zmení na príjemnú záležitosť. Vedľa seba je možné umiestniť dva okná pre pohodlný multitasking, rovnako tak sa dá obrazovka rozdeliť na štvrtiny, no a malým trikom aj na tri časti.

Prichytávanie okien aplikácií teda má niečo do seba. Hlavne používatelia, ktorí majú väčšie obrazovky, prípadne pracujú s dokumentami sa jej určite tešia. Avšak, nie každému vyhovuje. Niektorí z nás si proste chcú okná aplikácií slobodne posúvať po obrazovke bez toho, aby sme museli dávať pozor na okraje či formálne umiestnenie.

Vtedy na rad prichádza vypnutie prichytávania okien. Je to nenáročný úkon, ktorý sa vykonáva v systémových nastaveniach Windows 10. Potom si už okná aplikácií môžeme pokojne posúvať a umiestňovať na okraj obrazovky bez toho, aby došlo k ich automatickému prichyteniu.

Funkcia Prichytávanie okien je niekedy označovaná aj ako režim rozdelenej obrazovky, nakoľko práce na tento účel vlastne slúži.

Ako vo Windows 10 vypnúť automatické prichytávanie okien?

  • Otvoríme systémové nastavenia, napríklad klávesovou skratkou Win + I.
  • Klikneme na ikonu “Systém”.
  • Z ponuky na ľavej strane vyberieme sekciu “Multitasking”.
  • Hneď v úvode tejto sekcie sa nachádza ponuka “Práca s viacerými oknami”.
  • Práve tu je základné nastavenie pre funkciu “Prichytávanie okien”.
  • Hlavný prepínač v nej presunieme z pozície “Zapnuté” na “Vypnuté”.
  • Hotovo.

Ak by sme sa po čas rozhodli, že prichytávanie okien je predsa len užitočnou funkciou, tak ju vieme rovnakým spôsobom zapnúť. Všetko je to otázkou niekoľkých kliknutí myšou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať