Ako zistiť kto je online na WhatsApp

Ako zistiť kto je online na WhatsAppe?

  • WhatsApp je známou aplikáciou na okamžitú komunikáciu.
  • Používateľom sa snaží chatovanie uľahčiť čo najviac môže.
  • Stále ale musí dodržiavať niektoré základy ako je súkromie.

WhatsApp je komunikačná aplikácia pre masy. To znamená, že už zo svojej podstaty chce používateľom ponúknuť tak efektívne možnosti pre komunikáciu ako to je len možné. Súčasne ale musí prihliadať na niektoré základy. Hlavne na tie z oblasti ochrany osobných údajov a súkromia. Preto nemôže úplne vždy takpovediac vyložiť karty na stôl.

Tak ako pri aplikácii Messenger, aj WhatsApp je do veľkej miery využívaný na okamžitú komunikáciu. Tým myslím výmenu správ v reálnom čase. Proste klasické chatovanie, kedy správy online priestorom lietajú vo vysokej kadencii. Preto je celkom dôležité vedieť ako zistiť kto je online na WhatsApp aplikácii. Aby ste vedeli, že máte vysokú šancu daný kontakt zastihnúť v potrebnom momente.

Jasné, správu môžete poslať za každých okolností. Nestratí sa. Kontakt, ktorému ste písali, sa k nej dostane keď najbližšie príde online. Na druhú stranu, sú momenty, kedy potrebujete rýchlu až priam okamžitú reakciu. Alebo chcete niekomu cez WhatsApp zavolať. Vtedy je proste dobré mať základnú znalosť ako zistiť kto je online na WhatsAppe.

Ak viem, že niekto bol naposledy online tri dni dozadu, tak šanca, že bude okamžite reagovať na moju správu je nižšia, než u niekoho, kto je online v tejto chvíli. Aspoň taká je teória. Aj v tomto prípade chcem povedať, že existuje úplne štandardná metóda ako zistiť kto je online na WhatsAppe, no nie vždy je to úplne stopercentné.

Dva indikátory ako zistiť kto je online na WhatsAppe

WhatsApp pri kontaktoch zobrazuje dva indikátory, ktoré hovoria o tom, či aplikáciu používa (stav Online) a kedy ju použil naposledy (stav Naposledy online). V prvom rade si musíme ujasniť dve veci, ktoré na pravú mieru uvádza oficiálna stránka WhatsAppu:

  • Stav Online: Ak je niektorý z vašich kontaktov online, znamená to, že má aplikáciu WhatsApp vo svojom zariadení otvorenú na popredí s internetovým pripojením. Inak povedané, aplikáciu má v danej chvíli otvorenú a pravdepodobne v nej niečo robí.
  • Stav Naposledy online vás informuje o tom, kedy niektorý z kontaktov naposledy použil aplikáciu WhatsApp. To znamená, kedy naposledy mal aplikáciu otvorenú a niečo v nej robil.
Ako zistiť kto je online na WhatsAppe

V praxi to znamená, že indikátor “Online” by mal byť prakticky garantovaným mechanizmom ako zistiť kto je online na WhatsAppe. Dobrým pomocníkom je aj status Naposledy online, ktorý pri kontakte ukazuje dátum a čas, kedy naposledy aktívne používal aplikáciu. Čím menej času od toho uplynulo, tým väčšia šanca na to, že daný kontakt bude schopný okamžite reagovať na vašu správu.

Reálne sa ale veci majú tak, že WhatsApp pri väčšine používateľov nie je aktívne používaný. Aplikácia je nainštalovaná a beží na pozadí. Status teda nemusí ukazovať, že sú online, no akonáhle im pošlete správu, tak sa im zobrazí upozornenie, aplikáciu zapnú a budú reagovať.

Podobné, ak nie ešte efektívnejšie je to pri hlasovom hovore. To, že niekomu pošlete správu na WhatsApp sa dá celkom ľahko prehliadnuť. Informuje o tom len notifikácia. Ak ale začnete nadväzovať hlasový hovor, tak WhatsApp začne “zvoniť” na celú obrazovku smartfónu. A to si už človek všimne. Preto sa dá využiť takéto “prezvonenie”, aby ste protistranu upozornili, že potrebujete aby reagovala na vaše správy.

Ďalšou vecou je, že z dôvodu ochrany súkromia si každý môže v nastaveniach aplikácie WhatsApp vypnúť zobrazovanie informácií o svojom stave. Potom nikto nebude vidieť, či je online alebo kedy bol online naposledy.

Ešte jedna vec, informácia o stave sa zobrazuje individuálne po rozkliknutí každého kontaktu. WhatsApp zatiaľ nemá rýchly prehľad Online stavu ako to má napríklad Messenger či Facebooku.

Prečo stav konkrétneho kontaktu nevidím?

Priamo WhatsApp popisuje aj niekoľko prípadov prečo sa vám nezobrazuje, kedy bol niekto naposledy online alebo aký je jeho aktuálny stav:

  • Kontakt si v nastaveniach vypol zobrazovanie tejto informácie.
  • Kontakt si vás zablokoval. Mimochodom, tu je niekoľko tipov ako zistiť, že si ma niekto zablokoval na WhatsApp aplikácii.
  • S daným kontaktom ste ešte nikdy nekomunikovali.
  • Daný človek vaše číslo nemá uložené v zozname kontaktov.
  • Prípadne opačne, daný kontakt ste si do telefónu neuložili vy.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať