Ako zistiť polohu cez WhatsApp? Takto to funguje

  • Nejde o žiaden špeciálny trik ako zistiť polohu cez WhatsApp.
  • Naopak. Ide o štandardnú súčasť tejto komunikačnej aplikácie.
  • Mechanizmus je založený na troch nosných bodov.

V prvom rade treba povedať, že skutočne existuje jednoduchý spôsob ako zistiť polohu cez WhatsApp. Slúži na to zabudovaná funkcia. To je pravda. Súčasne je ale kľúčové uviesť, že nejde o žiaden nástroj na cielené špehovanie. Zistiť polohu kontaktu cez WhatsApp viete len vtedy, ak vám to protistrana umožní. Proste túto vec musí ručne aktivovať a svoju polohu s vami aktívne a vedome zdieľať.

Rovnako to funguje aj v prípade aplikácie Messenger. Aj tak platí rovnaká zásada, že protistrana s vami musí túto informáciu chcieť zdieľať. O tom ako na zdieľanie polohy cez Messenger som písal v samostatnom článku. Dovolím si povedať, že na obidvoch komunikačných aplikáciách je to rovnako jednoduché a efektívne.

V tomto prípade nejde o žiaden špeciálny trik ako zistiť polohu cez WhatsApp. Ide o štandardnú funkciu, ktorá vám a vašim kontaktom má pomôcť s orientáciou primárne v menej známych oblastiach.

Celé je to postavené na približne takejto myšlienke: namiesto toho, aby ste sa snažili stretnúť na základe orientačných bodov ale s využitím navigácie pomocou Google Máp proste začnete zdieľať svoju aktuálnu polohu. A potom sa stretnete.

Zdieľanie polohy na WhatsApp, ale aj vo všeobecnosti, môže byť dobrým nástrojom aj pre rodiny či partnerov. Respektíve pre všetky prípady, kedy chcete vedieť, kde sa momentálne niekto nachádza a on súhlasí s tým, že s vami bude túto informáciu zdieľať.

Mechanizmus toho ako zistiť polohu cez WhatsApp je teda založený na troch nosných bodov: aktívne internetové pripojenie, zapnuté lokalizačné služby (GPS) a udelenie potrebného povolenia. V aplikácii WhatsApp sa dá poloha zdieľať s individuálnym kontaktom, ale aj v skupinových chatoch.

Už pri zapínaní zdieľania ste upozornení, že poloha je odosielaná v reálnom čase, počas celej doby, ktorú si zvolíte, a to aj počas toho ako aplikáciu aktívne nepoužívate. Funkcia vás dokonca informuje o tom, s akou veľkou presnosťou dokáže zamerať vašu aktuálnu polohu.

Ponúkne aj zaujímavé body v okolí, kedy dôjde k odoslaniu súradníc pre využitie v navigačných aplikáciách ako sú Google Mapy, Sygic a podobne. To sa hodí práve v prípadoch, kde sa chcete stretnúť na presnom mieste v blízkosti vašej aktuálnej polohy. Kaviarne, bary, obchody a podobne.

Namiesto toho, aby ste zapli zdieľanie svojej polohy vtedy vlastne odošlete adresu záujmového bodu.

Ako zistiť polohu cez WhatsApp

Prípadne môžete jednorazovo odoslať informáciu o tom, kde sa nachádzate v danom momente bez toho, aby ste následne pokračovali v zdieľaní svojho ďalšieho pohybu – to je možnosť “Odoslať aktuálnu polohu”. Jednorazové odoslanie odkazu na mapu s vašou polohou. Inak povedané, je to statická informácia – tu som bol v čase, kedy som ti poslal mapu.

Oveľa zaujímavejšia je možnosť “Zdieľať okamžitú polohu”. Toto je možnosť, kedy budete počas vopred stanoveného času, prípadne do ručného zrušenia, protistrane odosielať vždy aktuálne miesto, kde sa nachádzate. To znamená, že polohu začnete posielať v jednom mieste, no protistrana potom takpovediac vidí každý váš ďalší krok. Na mape sa zobrazuje vaša vždy aktuálna poloha.

Pripomínam ešte dôležitú vec. Vaša poloha v reálnom čase, teda celý pohyb, je zdieľaná počas vopred stanoveného času. Zvoliť si môžete trvanie 15 minút, 1 hodinu alebo 8 hodín. Kedykoľvek máte možnosť odosielanie informácií o svojej aktuálnej polohe zrušiť. Nemusíte čakať na uplynutie zvoleného časového rozhrania.

Priamo v náhľade s odkazom, ktorý odošlete do chatu, sa okrem času trvania (Odteraz do XX:XX) nachádza aj červené tlačidlo “Zastaviť zdieľanie”. Ide o poistné mechanizmy, aby sa z WhatsAppu nestal nástroj na ľahké špehovanie.

Ako zdieľať polohu na WhatsAppe?

Teraz, keď už poznáme základné princípy, poďme si ukázať ako zistiť polohu cez WhatsApp. Ako som spomínal, ide o štandardnú funkciu aplikácie a zapnutie zdieľania je otázkou niekoľkých kliknutí:

  • V aplikácii WhatsApp otvorte individuálny alebo skupinový chat.
  • V ponuke “Správa” ťuknite na ikonu spinky, ktorá väčšinou symbolizuje prílohu.
  • Z ponúkaných možností zvoľte “Poloha”.
  • Ak je to potrebné, tak aplikácii potvrďte prístup k polohe.
  • Zvoľte možnosť “Zdieľať okamžitú polohu”.
  • Vyberte si ako dlho chcete polohu s protistranou zdieľať (15 minút, 1 hodina, 8 hodín).
  • Potom stačí už len odoslať. Hotovo.
Ako zistiť polohu cez WhatsApp

Viac k téme WhatsApp:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať