Aplikácia na behanie

Aplikácia na behanie: Toto je trojica tých najlepších

  • Začiatočníkom aj skúseným bežcom vie dobre pomôcť správna aplikácia.
  • Avšak to, ktorá je najlepšia aplikácia na behanie sa hodnotí ťažko.
  • Niekomu sadne tá, ďalšiemu iná. Táto trojica však patrí medzi top.
  • Či už potrebujete motiváciu alebo sledovanie výkonov, zvládnu to.

Nebudeme si klamať. Pohyb je dôležitou súčasťou našich životov. Aktívnejšie by sme sa mu mali venovať hlavne v prípade, ak máme sedavé zamestnanie. Pre mnohých ľudí je populárnou športovou aktivitou práve behanie. Nemusí pritom ísť vyslovene o behanie na dlhé trasy či výbušné šprinty. Fajn je aj prechádzka v rýchlejšom tempe či príjemný poklus vo voľnom tempe.

Vhodným doplnkom pre sledovanie pohybových aktivít, v tomto konkrétnom prípade hlavne tých spojených s behom, sú športové aplikácie. Do istej miery dokážu suplovať prácu trénera. Pomôžu so sledovaním výkonu a postupného zlepšenia kondičky, častokrát obsahujú tréningové plány a vďaka tomu, že svoje výsledky môžete zdieľať s ostatnými používateľmi vedia byť aj silným motivátorom.

Pozrel som sa na to rovnakým štýlom ako pri výbere offline turistickej mapy či testoch na vodičák do mobilu. Namiesto toho, aby som menoval desiatky rozličných aplikácií na behanie, ktoré sa dajú nájsť v Obchode Play prostým vyhľadaním, som si radšej našiel to, ktoré patria medzi absolútnu špičku.

Do top trojky najlepších bežeckých aplikácií ešte donedávna zaručene patrila aj aplikácia Endomondo, ktorá sa tešila obrovskej popularite zo strany príležitostných a skúsených priaznivcov behu, ale aj športových trénerov. Problém nastal v roku 2020, kedy sme sa dozvedeli, že Endomondo končí. Ako to už ale býva zvykom, vzniknutú medzeru na trhu rýchlo zaplnilo nové meno.

Niekdajší Runtastic bol zase kúpený Adidasom a aktuálne sa to odráža už aj na jeho názve. Napriek tomu stále patrí medzi najlepšie bežecké aplikácie, ktoré môžete používať na svojom smartfóne. To už ale dopredu prezrádzam viac, než by som musel…

Aplikácia na behanie: Trio, ktoré kraľuje

Ono treba povedať, že bezplatné aplikácie na behanie toho majú veľa spoločného. Základ je tu proste daný už z ich podstaty. Meranie výsledkov, sledovanie trasy, rôzne výzvy a tréningové programy. Okolo toho sa proste príliš nedá špekulovať.

Ešte predtým, než sa pozrieme na prehľad konkrétnych aplikácií vás chcem upozorniť, že ide o najlepšie aplikácie pre ľudí, ktorí nepoužívajú žiadne špecializované meracie zariadenie – športtester, teda hodinky primárne určené pre športovanie. Tieto aplikácie sú jednoducho určené pre prípady, kedy používate výhradne mobil. Určite nebude žiadnym prekvapením, že pôjde o poriadne zvučné mená.

Strava Running and Cycling GPS

Jedna z najlepších a najobľúbenejších športových aplikácií celkovo, nie len pre tých, ktorí radi behajú. Aplikácia spája tradičné monitorovanie športovej aktivity so všetkými parametrami a zaujímavo to kombinuje so sociálnym aspektom a výzvami.

Práve výzvy vytvorené ostatnými používateľmi vás môžu motivovať k dosahovaniu čoraz lepších výsledkov a prekonávaniu predošlých limitov. Strava na to ide trochu inak, no veľmi dobre.

Nike Run Club – Running Coach

Bežecký klub Nike. Už to prezrádza pomerne dosť o celej aplikácii. Zjednodušene je to špičková aplikácia na behanie, ktorá ponúka úplne všetko, čo budete potrebovať. Bez ohľadu na to, či s behom ešte len začínate alebo patríte medzi ostrieľaných profíkov.

Nechýbajú tu tréningové plány, rebríčky dosiahnutých výsledkov či rôzne výzvy. Obrovským plusom je skutočnosť, že je v plnej kráse dostupná úplne zadarmo. Ostatné aplikácie na behanie obsahujú aspoň nejaké prémiové platené funkcie. V Nike Run Club máte všetko potrebné bezplatne.

adidas Running by Runtastic

Ďalšia skvelá aplikácia pre každého kto behá alebo chce behať. Do veľkej miery je podobná už spomínanej aplikácii Nike Run Club, veď v pozadí aj stojí silný rival – Adidas. Sledovanie športovej aktivity s využitím GPS, prehľad základných štatistík, komunitné výzvy i prístup k rôznych tréningom.

To všetko a omnoho viac v príjemnej forme. Nechýba ani dôraz na komunitu a klasický sociálny aspekt. Obsahuje aj množstvo doplnkových funkcií, ktoré sú viazané na mesačné predplatné. Už v základe je ale viac než solídnou voľbou.

BONUS: Map My Run by Under Armour

Toto pridávam ako taký malý bonus. Ide totiž o celkom dobrú alternatívu, respektíve náhradu, aplikácie Endomondo. Ako prezrádza aj samotný názov, aplikácia patrí do portfólia predajcu športového oblečenia Under Armour. Je bezplatná a veľmi dobre poslúži pre začínajúcich aj skúsených bežcov. Aj tu je prítomný aspekt sociálnej siete pre spájanie bežeckej komunity a vzájomnú motiváciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať