testy na vodičák

Tieto aplikácie vám pomôžu zvládnuť testy na vodičák ľavou zadnou

  • Testy na získanie vodičského preukazu nezvyknú byť príliš komplikované.
  • Autoškoly svojim študentom poskytujú všetky potrebné materiály a školenia.
  • Pri poctivej príprave sú skvelou pomocou aj testy na vodičák vo forme aplikácií.
  • Skúšky na vodičský preukaz sa vďaka tomu dajú ľahko zvládnuť.

Ak sa pripravujete na získanie vodičského preukazu, tak by ste pri dnešných cenách kurzov asi chceli uspieť, a to ideálne hneď na prvý pokus. Pri opakovanom absolvovaní testov na vodičák totiž značne narastá hladina stresu, čo je veľmi nepríjemné. Preto je celkom pochopiteľné, že túto výzvu za sebou chcete mať úspešne hneď na prvú šupu.

Testy na vodičák nezvyknú byť extrémne náročné, no prirodzene vyžadujú patričnú prípravu. V absolútnej väčšine prípadov sa autoškola a jej inštruktori postarajú o to, aby ste mali všetky možnosti na osvojenie potrebných vedomostí. Zabezpečia materiály, knihu, vytlačené testy, prednášky a prípadne aj praktické overenie znalostí formou cvičného testu.

Každému z nás ale môže vyhovovať trochu odlišná stratégia učenia na testy, čo znamená, že preferujeme aj rozličné materiály. Niekomu stačí prečítať knihu zameranú na príslušné predpisy a zákony, niekto ďalší si zase potrebuje znalosti utvrdiť priamo vypĺňaním testových otázok. A niekto rozmýšľa len nad tým ako sa naučiť testy na vodičák, bez ďalších vecí naokolo…

Aplikácia testy na vodičák? Nie jedna, celý zástup…

Nech už je to akokoľvek, vynikajúcou pomocou pri učení na záverečné autoškola testy sú mobilné aplikácie. Aplikácií, ktoré sa venujú testom na vodičák a príslušným vzdelávacím materiálom je celý zástup. Množstvo z nich je dokonca dostupných úplne zadarmo. Vo všeobecnosti stačí zamieriť do Obchodu Play a zadať výraz aplikácia testy na vodičák, prípadne autoškola, a hneď sa vám zobrazia desiatky výsledkov.

Väčšina z nich má prakticky rovnaké základy. Ponúka vám cvičný test vo pozostávajúci z desiatok otázok. Prípadne majú aj doplňujúce vzdelávacie nástroje ako je prístup k teoretickej časti, vysvetlenie významu dopravných značiek či riešenie rôznych dopravných situácií. Jednoducho ide o všetky veci, s ktorými sa stretnete aj priamo počas formálnej skúšky na získanie vodičského preukazu. Na auto alebo aj na motorku.

Výhoda aplikácií je jasná. Smartfón nosíte takmer neustále so sebou, a tak ho môžete využiť aj na to, aby ste získali potrebné vedomosti, prípadne si ich overili priamo na cvičnom teste. Počas prestávky v škole, počas jazdy v MHD alebo len tak počas voľnej chvíle. Proste je to skvelý doplnok pri prípravách. Nebudete musieť špekulovať ako spraviť testy na vodičák. Jednoducho sa poriadne pripravíte, a potom ich hravo zvládnete.

Ako som spomínal, digitálny Obchod Play má v ponuke desiatky vhodných aplikácií. Niektoré však neboli dlhší čas aktualizované, preto prirodzene musia byť práve najvhodnejšou voľbou. Nakoľko sa potrebujete pripraviť na najnovšie testy na vodičák, siahnite po aplikácií, ktorá bola nedávno aktualizovaná. Ja som vybral hŕstku, ktorá sa mi pozdáva a má dobré hodnotenia priamo od používateľov. Verím, že vám dobre poslúžia.

Staré testy končia. Od roku 2023 prichádza veľká zmena

Pri výbere vzdelávacej aplikácie, ktorá obsahuje testy na vodičák, primárne vyberajte najnovšiu dostupnú verziu. Inak povedané, je to tá aplikácia testy na vodičák, ktorá bola aktualizovaná čo najneskôr. V ideálnom prípade priamo pre rok 2023. Práve od tohto roku totiž získanie vodičského oprávnenia v autoškole prechádza výraznou zmenou oproti rokom predošlým.

Celý proces vzdelávania budúcich vodičov prešiel na Slovensku reformou a všetko naznačuje tomu, že nové testy budú o čosi náročnejšie. Výcvik vodičov po vzore Európy prechádza aj u nás zo starých písomných testov na digitálnu formu. Fungovať by to malo približne tak, že testy na vodičák sa budú robiť na počítači, a to tak, že jednotlivé otázky budú pre každý test vygenerované náhodne.

Takto… Nebude to tak, že otázky budú náhodne, a také, s ktorými ste sa počas štúdia v autoškole vôbec nestretli. To fakt nie. Náhodná bude skladba záverečného testu. Počítač proste povyberá otázky z databázy, ktorá je stanovená práve na základe obsahu, ktorý musí zvládať žiadateľ o získanie vodičského oprávnenia.

Testy budú prebiehať online, mali by pokrývať väčší okruh vedomostí o cestnej premávke a počet otázok bude vyšší než predtým. Súčasne dochádza k tomu, že vyhodnocovanie testov bude prebiehať automaticky – strojovo.

Po starom mali papierové testy 27 otázok, na zodpovedanie ktorých bolo 20 minút. Od roku 2023 budú testy na vodičák obsahovať 40 náhodne vybraných otázok z databázy a na ich vypracovanie je 30 minút. Otázky presne kopírujú učebné osnovy vodičských kurzov v autoškolách.

Spomínaná databáza mala mať podľa predbežných informácií viac ako 1400 otázok z 10-tich okruhov, čo rozhodne nie je málo. Sú rôzne náročné, čo znamená, že sa líšia svojou bodovou váhou. Celkovo je za test možné získať 100 bodov. Na úspešné absolvovanie je pritom potrebné získať aspoň 90 zo 100 bodov. Netreba sa toho príliš ľakať. K dispozícii budú aj 3 opravné pokusy.

Skúšobný test bude pozostávať zo 40 otázok rozdelených do desiatich okruhov, na ktoré bude potrebné odpovedať do 30 minút. Každá otázka bude mať bodovú hodnotu 1, 2, 3 alebo 4 body. Celkový súčet bodov za všetky správne odpovede bude 100 bodov.

Zaujímavá je informácia, že testy na získanie vodičského oprávnenia už nebudú prebiehať v autoškole. Namiesto toho ich má zastrešovať priamo dopravný inšpektorát, policajné oddelenia alebo okresný úrad. To okrem iného znamená aj to, že praktická časť skúška, takzvaná “ostrá jazda” nebude prebiehať okamžite po absolvovaní písomného testu. Na priradenie termínu si bude nutné pár dní počkať.

Ministerstvo vnútra SR taktiež pripravuje spustenie generátora cvičných testov. Na tých si bude možné nezáväzne preskúšať svoje vedomosti, čo určite bude skvelou pomôckou. Tento generátor otázok na vodičák bude podľa aktuálnych informácií súčasťou oficiálneho webu https://www.minv.sk/.

Na nový systém sa má nabehnúť od 1. januára 2023 a aplikovaný bude všetkých študentov, ktorí na kurzy v autoškole nastúpia po tomto termíne. Medzičasom sa ale objavujú aj informácie, že modernizácia vzdelávacieho systému v autoškolách je trochu komplikovanejšia, než si štát pôvodne myslel. Je teda celkom možné, že termín sa bude trochu posúvať. Konkrétne na apríl 2023. Vyplýva to z oficiálneho návrhu.

Mimochodom. Nedávno sa zmenila aj pokuta za telefonovanie za volantom, takže bacha!

Nové testy na vodičák: Pomôže aj priamo MV SR

O 1. apríla 2023 boli na Slovensku oficiálne spustené nové testy na vodičský preukaz. Testovanie prebieha elektronickou formou, pričom každý test je vygenerovaný unikátne z databázy 1400 otázok.

Starý systém fungoval tak, že na skúške ste dostali 1 z 35 modelových testov, ktoré boli dobre známe. Učenie tak bolo v porovnaní s aktuálnou formou o čosi jednoduchšie. Napriek tomu stále platí, že pripravení jedinci zvládnu bez výraznejších problémov aj nové digitálne testovanie.

Každý skúšobný test bude pozostávať zo 40 otázok rozdelených do desiatich okruhov. Každá otázka bude mať stanovenú bodovú hodnotu v rozsahu 1, 2, 3 alebo 4 body, pričom celkový súčet bodov za všetky správne odpovede bude najviac 100 bodov. Ku každej otázke skúšobného testu budú priradené tri odpovede, z ktorých bude len jedna správna. Žiadateľ sa na teoretickej skúšky hodnotí klasifikačným stupňom prospel, ak získa najmenej 90 bodov. Čas vyhradený na skúšobný test je 30 minút.

Priamo na stránke Ministerstva vnútra Slovenskej republiky je dostupné generovanie elektronických skúšobných testov, čo je veľkou pomôckou pri príprave a overovaní zručností. Stále platí aj to, že dostupné je kvantum aplikácií, ktoré obsahujú a generujú nové testy na vodičák. Práve na základe aktualizovaného okruhu 1400 otázok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať