CES titulka

CES 2020 sa blíži: Lenovo a Intel naznačujú, ADATA odkrýva karty

Začiatok januára 2020 bude už klasicky patriť veľtrhu Consumer Electronics Show (CES), kde etablovaní technologickí lídri, ale aj začínajúce spoločnosti predstavia svoje najhorúcejšie novinky a inovácie.

CES tradične ukazuje smer, ktorým sa budú niesť technológie v danom roku. Často tu môžme vidieť aj rôzne vychytávky, ktoré demonštrujú dnešné možnosti výrobcov, no do predaja sa v dohľadnej dobe z rôznych dôvodov nedostanú. Pre technologických nadšencov ide o veľkú udalosť, priam sviatok.

Hoci CES 2020 svoje brány oficiálne otvorí až v termíne od 7.1. do 10.1. 2020, vystavovatelia už teraz začínajú naznačovať, prípadne priamo hlásiť, s čím sa chystajú “vyraziť do boja”.

ADATA

ADATA sa do toho už teraz vrhlá v plnej paráde. Predstavila celú kampaň pre CES 2020. Predstaví svoj najnovší rad Xtreme Performance Gear s témou „Invázia začala“. Novinky pritom vznikali v spolupráci s Intelom.

Medzi výrobky na veľtrhu bude patriť kompletný sortiment herných periférií a príslušenstva, PC komponentov, modulov DDR4 a SSD pevných diskov. Navyše XPG po prvýkrát predstaví svoj herný notebook, mini PC a monitor, čo hovorí o vstupe značky do segmentu systémových PC.

  • Notebook XPG XENIA 15
  • Mini PC XPG GAIA
  • 27-palcový LCD monitor XPG PHOTON
  • Vertikálna XPG VOLTA skriňa maxi tower
  • SSD disky – PCIe Gen4 SSD (SAGE, INDIGO a PEARL), pevné SSD disky SU630 a SX8100 s kapacitou 4 TB a externé SSD disky SE900G a SE770G RGB
  • DRAM XPG – XPG DARKMOON a XPG SYDYRU

Intel

Intel je najznámejší svojimi procesormi, no pôsobnosť má omnoho širšiu. Na CES 2020 má podľa informácií portálu DigiTimes predstaviť nový systém chladenia pre použitie v notebookoch.

V porovnaní s momentálne používanými riešeniami má byť nová technológia využívajúca odparovaciu komoru (vapor chamber) efektívnejšia o 25 až 30%. Intel vraj predstaví technológiu ako takú, no výrobcovia zvučných mien už aj prvé produkty s jej reálnym použitím.

Intel by mohol vytiahnuť aj informácie o nových procesoroch a pripravovanej grafickej karte, čo sú veľké témy, ktoré stoja za pozornosť. Nové procesory a grafické karty môžeme očakávať aj z konkurenčného tábora – AMD.

Lenovo

Lenovo zatiaľ neprezradilo žiadne konkrétne informácie, no na sociálnych sieťach naznačuje, že smerom, ktorým sa vydá, budú rôzne skladacie zariadenia.

https://www.facebook.com/LenovoSlovakia/videos/658234748317031

Microsoft

Microsoft väčšinou CES nevyužíva na prezentáciu svojich noviniek, na to má vlastné konferencie a prezentácie. Zúčastniť sa však môže, aby vyzdvihol existujúce spolupráce a hardvér svojich OEM partnerov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať