HP ProBook x360 435 G7 – nový konvertibil pre školy a podniky

HP približne po mesiaci a pol predstavuje nový prírastok v rodine notebookov ProBook, tentokrát určený primárne pre rozvíjajúce sa malé a stredné podniky a vzdelávacie inštitúcie. Novinka s označením HP ProBook x360 435 G7 nasleduje skorší, dosť podobný, model HP ProBook x360 11 G5, ktorý bol navrhnutý rovnako pre školy a vzdelávacie inštitúcie.

HP vo svojej tlačovej správe uvádza, že novinka patrí medzi štýlové a výkonné notebooky, ktoré poskytujú všetko potrebné na prácu v kancelárii i mimo nej. Okrem vzhľadu a výkonu sa zameriava aj na oblasť bezpečnosti, nakoľko ponúka zabezpečenie na podnikovej úrovni.

HP ProBook x360 435 G7 bude dodávaný so systémom Windows 10 Pro, pričom hardvérová výbava ukrytá v univerzálnom 360-stupňovom dizajne pozostáva z procesorov AMD Ryzen 4000, maximálne 16 GB DDR4 a až 512 GB SSD. Grafická karta je integrovaným riešením od AMD.

Toto ultratenké zariadenie je skonštruované s ohľadom na maximálnu odolnosť a výdrž, k čomu prispieva rám klávesnice a veko z eloxovaného hliníka a ďalšie technické parametre, vďaka ktorým prístroj úspešne absolvoval 19 rôznych testov podľa vojenských štandardov 810G vrátane testu odolnosti voči pádu.

S pomocou voliteľného pera HP Pro Pen môžete rýchle premieňať myšlienky na činy a prostredníctvom jediného kábla podporujúceho dokovanie cez USB-C môžete ľahko pokračovať v práci pri stole.

HP ProBook x360 435 G7 v skratke

HP k svojej novinke zverejnila stručné zhrnutie, ktoré popisuje aspoň základy.

Vysoký výpočtový výkon: Podľa vlastného výberu k dispozícii s najnovšími procesormi AMD Ryzen s vynikajúcim grafickým výkonom, ktorý umožní zvládať dni nabité termínmi aj prácou na viacerých veciach súčasne. Pomocou nabíjačky HP Fast Charge nabijete batériu notebooku na 50 % za 30 minút bez toho, aby to malo negatívny vplyv na dobíjací cyklus batérie.

Viacvrstvová ochrana vrátane zabezpečenia na úrovni OS, pod ňou i nad ňou: Vylepšenia vďaka vstavaným funkciám zabezpečenia a ochrany súkromia od BIOSu vyššie. Pred útokmi na firmware vás ochráni samoopraviteľný BIOS HP Sure Start pre AMD. Nástroj HP Sure Sense identifikuje a izoluje dosiaľ neznáme útoky a zabráni napadnutiu ešte predtým, než k nemu dôjde. Pred zvedavým zrakom okoloidúcich vás ochráni voliteľný filter HP Sure View Gen3 a objektív kamery pre pokoj vašej duše zablokuje vstavaná funkcia HP Privacy Camera.

Rýchly bezdrôtový prenos: Technológia HP Extended Range Wireless LAN, ktorá umožňuje prenos na väčšie vzdialenosti od vysielacieho bodu a vysokú dátovú priepustnosť na kratšie vzdialenosti, dokáže pokryť väčšiu plochu a zlepšuje konektivitu v sieťach Wi-Fi. Pomocou voliteľného routeru spĺňajúceho štandard Wi-Fi 6 dosahujúci gigabitové rýchlostí získate rýchle a spoľahlivé pripojenie v prostredí husto obsadenom bezdrôtovými sieťami.

Cena a dostupnosť

Očakáva sa, že notebook HP ProBook X360 435 G7 bude na trhu dostupný od mája. Cena bude zverejnená pred týmto termínom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať