Minecraft príde o podporu pre Windows 10 Mobile a iné staršie platformy

Minecraft. Pre niekoho herný fenomén, pre iných nezaujímavá hra. Nech už človek patrí do ktorejkoľvek skupiny, jedno musí uznať. Minecraft oslovil neuveriteľné množstvo hráčov a v hernom priemysle sa stal gigantom.

Za úspechom nepochybne stojí množstvo rozličných faktorov, no určite pomohlo aj to, že hra je dostupná na celom zástupe platforiem a zariadení.

Od počítačov s Windows a macOS, cez konzoly Nintendo Switch, Xbox a PlayStation, až po mobilný Android, iOS a už prakticky neexistujúci Windows 10 Mobile. Vývojári z Mojang Studios to mali všetko pod palcom.

Koniec podpory pre vybrané systémy a zariadenia

Ako to už ale býva, niektoré platformy zažívajú úspech, iné sa dostávajú do úzadia. Podpora pre hry sa preto mení a keď hráčska základňa niekde klesne pod zmysluplnú úroveň, na rad prichádza koniec.

K tomu aktuálne dochádza aj v prípade Minecraftu. Štúdio Mojang Studios oznámilo, že k októbru 2020 oficiálne ukončí podporu a vývoj pre vybrané staršie platformy. Viac už nedostanú aktualizácie ani ďalšiu podporu. Konkrétne sa to týka:

  • iOS zariadení s iOS 10 alebo starším.
  • Android zariadení so 768 MB RAM alebo menej.
  • Windows zariadení s grafickými kartami, ktoré podporujú len DirectX 10.1 alebo starší.
  • Samsung Gear VR.
  • Zariadení s Windows 10 Mobile.

Najväčším prekvapením celého zoznamu je Windows 10 Mobile. Nakoľko samotný Microsoft tento systém už dávno poslal do zabudnutia, doterajšia podpora zo strany Mojang Studios je neočakávaná.

Zostáva funkčný, hoci obmedzený

Ukončenie podpory v tomto prípade neznamená, že hra zrazu na dotknutých zariadeniach a platformách prestane fungovať. Od októbra 2020 sa už nedočká žiadnych noviniek, no hráčom prístup zostane. Hoci v niektorých prípadoch v obmedzenej forme.

Hráči na Gear VR a Windows 10 Mobile napríklad prídu o režim viacerých hráčov aj režim Realms. Android a iOS síce režim viacerých hráčov budú môcť využívať naďalej, no spojiť sa budú môcť len s ostatnými hráčmi, ktorí používajú rovnakú verziu hry. V tomto prípade poslednú vydanú verziu pre dané platformy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať