Bing

Microsoft firemným používateľom Office 365 nebude vnucovať Bing

Používateľov firemného balíka Office 365 ProPlus koncom januára Microsoft poriadne zaskočil. Prakticky ohlásil to, že vo webovom prehliadači im bude ako predvolený vyhľadávač automaticky nastavený Bing.

Zmenu mal zavedením rozšírenia Microsoft Search in Bing vykonávať priamo inštalátor spomínaného balíka nástrojov. Pri čistej inštalácii, ako aj aktualizácii existujúcej verzie. Nastať to malo koncom februára.

Rozhodnutie bolo odôvodnené tým, že práve Bing predstavuje optimálnu vstupnú bránu pre využívanie možností nástroja Microsoft Search – kombinované vyhľadávanie obsahu z firemnej infraštruktúry (Sharepoint, OneDrive) a internetu. Celé to však pôsobilo ako skrytý zámer rozšíriť používateľskú základňu pre Bing.

Používatelia ani IT správcovia z tohto rozhodnutia prirodzene neboli nadšení a na Microsoft sa vzniesla vlna kritiky. Požadované bolo prinajmenšom to, aby zmena bola voliteľná, nie automatická. Ľudia proste chceli mať možnosť vybrať si, ktorí vyhľadávač budú používať.

Nakoniec to dopadlo tak, že Microsoft od svojho pôvodného plánu odstúpil a rozšírenie Microsoft Search in Bing nebude zahrnuté do inštalátora Office 365 ProPlus Version 2002, ani používateľom nebude automaticky inštalované iným spôsobom.

Správcovia firemného softvéru budú môcť rozšírenie nasadiť cez administrátorské centrum, pokiaľ sa tak rozhodnú. Nikto ich k tomu nútiť nebude, maximálne tak klienti alebo šéf, no nie Microsoft.

Navyše, v blízkej budúcnosti má byť rozšírenie Microsoft Search in Bing nasadzované len na zariadenia, ktoré sú pripojené na Azure Active Directory, aj to len v prípade, že sa firma rozhodne vykonať dobrovoľnú inštaláciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať