Tmavý režim vo Windows 11 skrýva prekvapenie

Ak patríte k fanúšikom takzvaného tmavého režimu, pretože ho považujete za vizuálne príjemnejší a pokojnejší, Windows 11 vás určite poteší. Nielenže je tu prítomná možnosť zapnúť tmavý režim, no Microsoft dokonca pristúpil k jeho vylepšeniu.

Okrem toho, že po jeho zapnutí dochádza k zjemneniu vizuálnej stránky celého operačného systému, automaticky sú aktivované aj nové zvuky. Tie majú byť špeciálne navrhnuté tak, aby používateľa stále efektívnym spôsobom upozorňovali na dôležité udalosti, no pritom boli veľmi príjemné, ba priam nerušivé.

Pohodový tmavý režim

Pokoj a pohoda. Práve tieto slová by mali vystihovať celý tmavý režim vo Windows 11. Inak povedané, pri používaní Windows 11 v tmavom režime by mali všetky systémové zvuky znieť jemnejšie a príjemnejšie.

Microsoft sa na túto úpravu pozerá ako na prirodzenú evolúciu systémových vlastností. “Rovnako ako vizuálnu stránku používateľského rozhrania, sme upravili aj zvukovú kulisu, ktorá zjemní celkovú používateľskú skúsenosť.”

Na to, že tmavý a svetlý režim budú vo Windows 11 znieť rozdielne upozornil portál MSPU.

Systémové zvuky majú byť dosť podobné na to, aby ich používateľ okamžite spoznal, no súčasne majú byť dosť rozdielne na to, aby si všimol zmenu. Tmavý režim vo Windows 11 podľa všetkého nebude pohladením len pre oko, ale aj pre naše uši.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať