Windows 11 ISO: Kde stiahnuť obraz disku s najnovšou verziou systému?

Windows 11 je tu s nami už nejaký čas, preto je celkom prirodzené, že narástol aj záujem o takzvaný ISO súbor, teda kompletný obraz inštalačného disk s týmto systémom. Microsoft si túto situáciu uvedomuje ako Windows 11 ISO verejnosti ponúka bez akýchkoľvek problémov.

Každý záujemca si ho môže stiahnuť a následne ho využiť. Historicky bolo získanie ISO súborov pre operačné systémy problematickejšie, dnes je to úplne normálna vec. Veľký prínos v tomto smere priniesol operačný systém Windows 10 a pri jeho nástupcovi je to celé ešte omnoho jednoduchšie.

Windows 11 ISO: Dostupné je priame stiahnutie

Microsoft sa s príchodom “jedenástky” pochlapil a na oficiálnej stránke ponúka možnosť priameho stiahnutia obrazu disku s inštalačnými súbormi operačného systému. Ak teda dnes chcete stiahnuť Windows 11 ako ISO súbor, tak nemusíte siahať po žiadnych nástrojoch či aplikáciách. Stiahnutie vybavíte priamo cez webový prehliadač.

Táto možnosť je praktická hlavne pre ľudí, ktorí vedia, čo chcú s ISO súborom ďalej robiť. Napríklad si chcú cez aplikáciu Rufus vytvoriť bootovateľské USB, prípadne majú záujem o inštaláciu Windows 11 vo virtuálnom prostredí alebo si ho chcú napáliť na DVD.

Pre menej zručných používateľov je tu našťastie stále dostupná aj aplikácia Media Creation Tool. Cez túto aplikáciu je taktiež možné siahnuť diskový obraz Windows 11 (ISO), no súčasne je možné vytvoriť inštalačné USB bez akýchkoľvek ďalších zručností.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať