Testovací Windows 11 je už dostupný ako ISO: Ako ho stiahnuť?

Microsoft po dlhšom čakaní konečne oficiálnou cestou sprístupnil ISO súbory s testovacími verziami Windows 11.

Hoci testovanie novej generácie operačného systému Windows prebieha už dlhší čas, nainštalovať sa dal len priamym zapojením do programu Windows Insider a následnou inováciou cez mechanizmus Windows Update.

Táto možnosť samozrejme nevyhovovala úplne všetkým záujemcov, nakoľko nie každý bol ochotný riskovať prípadné problémové správanie svojho zariadenia.

Inštalácia vo virtuálnom prostredí bola zase príliš zdĺhavá. Človek musel najskôr nainštalovať Windows 10, a ten inovovať na testovaciu verziu Windows 11.

Prvotný záujem o ISO súbory zneužívali podvodníci

Po ISO súboroch, sa dalo siahnuť neoficiálnou cestou, no stalo sa to extrémne riskantným. Ako upozornil portál TouchIT, záujem o Windows 11 totiž zneužili podvodníci.

Objavili sa prípady, kedy po internete kolovali upravené ISO súbory, ktoré okrem samotného systému Windows 11 obsahovali aj neželané prekvapenie – pribalený malvér alebo neželaný softvér.

Teraz je to našťastie omnoho jednoduchšie a bezpečnejšie. ISO súbory s testovacou verziou Windows 11 sa sťahujú priamo zo serverov Microsoftu. Na to aby ste si ich mohli stiahnuť potrebujete byť členom programu Windows Insider.

Musíte teda mať používateľské konto Microsoft a byť prihlásený ako tester. Do programu Windows Insider sa môžete prihlásiť priamo cez webovú stránku https://insider.windows.com/en-us/.

ISO, teda obrazy disku, je možné využiť na inováciu z Windows 10 na Windows 11, ako aj na čistú inštaláciu celého systému, či už reálne alebo vo virtuálnom stroji.

Ako stiahnuť testovací Windows 11 vo forme ISO?

  • Prejdite na oficiálnu stránku, kde Microsoft ponúka ISO súbory.
  • Prihláste sa do svojho konta Microsoft, ktoré je prihlásené do programu Windows Insider.
  • V ponuke “Select edition” si vyberte verziu, ktorá vám bude vyhovovať.
  • Po potvrdí záujmu vám bude vygenerovaný odkaz na priame stiahnutie.

V čase písania tohto textu bola vo forme ISO dostupná verzia Windows 11 Insider Preview Build 22000.160. Microsoft bude rovnakou cestou postupom času zverejňovať čoraz novšie verzie, akurát treba počítať s tým, že vydanie novej verzie nejaký ten čas trvá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať