Wow Wi-Fi

Wow Wi-Fi od Telekomu: Internet do každého kúta domácnosti. O čo vlastne ide?

 • Telekom od 1. augusta 2022 začal ponúkať novú službu.
 • Dostupná je pre klientov s pripojením Magio Internet.
 • Sľubuje internet do každého kúta, vrátane pivnice.

Wow Wi-Fi. Chytľavý názov, ktorý sľubuje špičkové pokrytie a stabilný bezdrôtový internet v celej domácnosti, vrátane tak problematických priestorov ako sú pivnica či garáž. O čo ale vlastne ide?

Čo je to Wow Wi-Fi?

V skratke ide o doplnkovú službu od Telekomu, ktorá je klientom ponúkaná ako vylepšenie pre Magio Internet. V skratke sa služba Wow Wi-Fi sa postará o to, aby ste v celej svojej nehnuteľnosti mali dostupné bezdrôtové pripojenie, ktoré bude všade rovnako stabilné.

Je to platená služba s mesačným poplatkom, v rámci ktorej bude vo vašom byte či dome odborne rozmiestnený takzvaný Mesh Wi-Fi systém. Zjednodušene povedané ide o sériu zariadení, ktoré s routerom a medzi sebou vzájomne komunikujú a rozširujú pokrytie Wi-Fi siete bez toho, aby sa to negatívnym spôsobom prejavilo na celkovej rýchlosti pripojenia.

Z vášho pohľadu ako používateľa máte stále k dispozícii jedno Wi-Fi pripojenie. Napriek tomu, že v pozadí ho vytvára séria zariadení, pre vás ako používateľa sa nemení nič. Akurát budete mať “lepší internet”. Treba ale počítať s tým, že zariadenia na svoje fungovanie vyžadujú pripojenie do elektrickej zásuvky, čo môže byť jeden z dôležitých vplyvov pri ich konečnom rozmiestnení. Nakoľko to ale bude vykonávať technik, tak vás snáď upozorní, ak niekde bude potenciálne problém.

Ak teda máte doma Magio Internet od Telekomu a nie ste spokojní s kvalitou signálu či rýchlosťou prenosu v niektorých miestnostiach, tak práve Wow Wi-Fi má byť riešením. Nosnou funkciou celej služby Wow Wi-Fi je pokrytie celej domácnosti Wi-Fi pripojením, k čomu sa efektívne pridáva stabilizácia prenosovej rýchlosti a možnosť pripojiť väčší počet bezdrôtových zariadení.

Inak povedané, Telekom vám optimalizuje vašu Wi-Fi. Tú budete mať dostupnú v každom kúte domácnosti, takže na ňu môžete pripojiť aj televízor v pivnici alebo tablet v kuchyni. Signál by mal byť všade rovnako silný, takže naprieč celou domácnosťou budete mať rovnakú stabilitu, a ak bol problémom signál, tak aj vyššiu rýchlosť pripojenia. Platíte za to mesačný poplatok, pretože si vlastne prenajímate špeciálne zariadenia.

Wow Wi-Fi
Praktická ukážka. Signál v každej miestnosti s mesh systémom.

Pre interiér

Je to doplnková služba s mesačným poplatkom. Určená je na pokrytie vnútornej časti domácnosti, takže ak chcete Wi-Fi na záhradu, tak budete musieť hľadať inú službu. Hoci na nejakom to prekrytí signálu s priľahlou terasou sa dohodnúť dá.

Rovnako tak je dôležité povedať, že Wow Wi-Fi nezrýchľuje vaše existujúce internetové pripojenie. Rýchlosť je stále určená limitom vášho balíka internetu od Telekomu, hoci ľudovo môžeme povedať, že internet bude v niektorých miestach domu rýchlejší.

To je ale spôsobené tým, že tam bude lepší signál a stabilné pripojenie. Teoretický horný limit ale zostane rovnaký ako pred aktivovaný služby Wow Wi-Fi – ak si platíte 50 Mb/s, tak máte 50 Mb/s, akurát s lepším pokrytím.

Koľko stojí Wow Wi-Fi od Telekomu?

Výška mesačného poplatku služby Wow Wi-Fi závisí od dvoch faktorov: rozlohy vašej domácnosti/firmy a využívaný program služby Magio Internet. V základe sa cenník pohybuje od 1€ po 9€ mesačne, no výsledná suma môže byť dosť individuálna.

Služba Wow Wi-Fi vyžaduje, aby ste od Telekomu už využívali niektorý variant Magio Internetu. Potom si môžete aktivovať tento doplnok. Nastavené je to tak, že platíte mesačný poplatok, v ktorom vlastne máte zahrnutý prémiový Wi-Fi router a bezplatnú inštaláciu technikom.

Príde k vám človek od Telekomu všetko nastaví, nainštaluje a odchádza, až keď máte bezdrôtovým internetom pokrytý celý dom alebo byt. Nemusíte sa o nič starať. Práve v tom je hlavné lákadlo tejto služby. Nemusíte platiť jednorazovo za zariadenia pre vytvorenie mesh siete a nemusíte nič nastavovať.

To, či sa to oplatí z dlhodobého hľadiska je samozrejme na zváženie. Dnes sa cena veľmi kvalitných mesh systémov pohybuje orientačne niekde okolo 100 až 200 € a pokryjete s tým fakt veľký dom. Ani nastavovanie nie je extra zložité, ale chápem, že služba od Telekomu má svoje plusy pre veľký okruh bežných zákazníkov. Napríklad z pohľadu inštalácie a záruky, ale lákať môže aj základný princíp, že platíte mesačne, nie nárazovo. Inak to ale nie je žiaden zázrak a rovnakú vec si viete spraviť aj svojpomocne.

Telekom momentálne používa zariadenia s označením KAON AR1344E Wi-Fi 6 Mesh AP od spoločnosti KAON.

Wow Wi-Fi
Zdroj: Telekom

Viacero balíčkov, cena podľa rozlohy

Telekom svoju novú službu ponúka vo viacerých balíčkoch – M, L a XL. To, ktorý balíček budete budete potrebovať, závisí od rozlohy vašej domácnosti. Od toho sa odvíja aj následný mesačný poplatok, hoci do kalkulácie vstupuje aj to, aký máte internetový program Magio Internet.

 • Wow Wi-Fi M (rozloha nehnuteľnosti menej ako 60 m2)
 • Wow Wi-Fi L (rozloha nehnuteľnosti 60 – 100 m2)
 • Wow Wi-Fi XL (rozloha nehnuteľnosti 101+ m2)

Napríklad balík s prívlastkom XL je podľa popisu na webe Telekomu nastavený tak, že v základe obsahuje mesh Wi-Fi systém zložený z troch zariadení. Ak technik identifikuje, že pre pokrytie vašej domácnosti je nutné viac ako tieto tri zariadenia, tak bude každé ďalšie z nich spoplatnené dodatočným 1 € mesačne.

Ako príklad si môžeme uviesť, že máte Magio Internetu s programom OptikNET Ideál a na pokrytie celého domu Wi-Fi signálom bude potrebných 5 zariadení. To znamená, že výsledná mesačná cena služby Wow Wi-Fi by pre vás mala byť 5 € (základ pre program Ideál) + 2 € (dodatočné 2 zariadenia pre mesh systém), teda celkovo 5 + 2 = 7 €.

Týchto 7 € samozrejme treba pripočítať už k tomu, čo platíte za svoj internet OptikNET Ideál. V našom modelovom príklad teda budete Telekomu platiť 17,89 € za internet + 7 € za WoW Wi-Fi, čo spolu vychádza 24,89 € mesačne. Proste ide o doplatok k vášmu existujúcemu účtu za internet.

Základný cenník Wow Wi-Fi v skratke

Pri variantoch M a L pre pokrytie nehnuteľností do 100 m2 sú ceny nastavené pevne, bez ohľadu na to, koľko zariadení technik nakoniec nainštaluje. Akurát pri variante XL pre rozlohy nad 101 m2 je cena variabilná podľa výsledného počtu zariadení – príklad sme si uviedli vyššie.

Inak, je to celkom dobré poriadne to prepočítať. Či sa vám náhodou neoplatí zvoliť vyšší program na Magio Internet, čím získať vyššiu prenosovú rýchlosť a cenový rozdiel sa vám vráti na nižšom doplatku za Wow Wi-Fi. Nakoniec získate rýchlejší internet s vyšperkovaným pokrytím za rovnaký peniaz.

OptikNet

Wow Wi-FiŠtartIdeálExtraMax
M (rozloha nehnuteľnosti menej ako 60 m2)      5 €      3 €      2 €      1 €
L (rozloha nehnuteľnosti 60 – 100 m2)      7 €      4 €      3 €      1 €
XL (rozloha nehnuteľnosti 101+ m2)od 9 €od 5 €od 4 €od 1 €
Ceny podľa rozlohy pre program OptikNET

KlasikNet

Wow Wi-FiŠtart/Štart+Ideál/Ideál+Max
M (rozloha nehnuteľnosti menej ako 60 m2)      5 €      3 €      1 €
L (rozloha nehnuteľnosti 60 – 100 m2)      7 €      4 €      2 €
XL (rozloha nehnuteľnosti 101+ m2)od 9 €od 5 €od 3 €
Ceny podľa rozlohy pre program KlasikNet

Telekom Wow Wi-Fi a novinky pre rok 2023

Telekom po roku od spustenia svojej služby ohlásil niekoľko noviniek pre zákazníkov. V princípe nejde o žiadne zásadné veci, ktoré by menili jej fungovanie či ceny. Sú to skôr drobnosti pre zlepšenie pohodlia pri objednaní a používaní služby. Ide o 4 novinky:

 • službu Wow Wi-Fi je od 1.8.2023 možné objednať priamo cez mobilnú aplikáciu Telekom. Absolvovať je možné úplne celý proces.
 • aplikácia Telekom dostala funkciu pre meranie plochy vášho bytu alebo domu, ktorý chcete mať plne pokrytý internetom. Pomocou rozšírenej reality (AR) a fotoaparátu svojho smartfónu si proste viete zmerať jednotlivé miestnosti, aby ste získali lepšiu predstavu o tom, ktorá ponuka je pre vás vhodná.
  • Zapnete aplikáciu Telekom a pustíte sa do merania, nepotrebujete na to žiadnu špeciálnu výbavu. S využitím fotoaparátu zmeriate požadované miestnosti a aplikácia vám spočíta celkovú plochu na pokrytie.
 • v aplikácii Telekom po zadaní objednávky služby Wow Wi-Fi môžete sledovať jej stav, no po jej formálnom vybavení vám bude zobrazovať presnú GPS polohu technika, ktorý vám ide všetko nainštalovať. Takéto sledovanie stavu vašej požiadavky, ako aj GPS pozície technika má byť taktiež zobrazované aj pri servisných zásahoch.
 • poslednou novinkou, ktorá mne osobne príde najpraktickejšia, je sledovanie stavu porúch a výpadkov v mobilnej aplikácii Telekom. Vďaka tomu sa rýchlo a pohodlne dozviete, či má služba plošný výpadok alebo či sa problém nachádza na vašej strane.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať