Acer TravelMate B3 – konvertibil aj klasika pre školy

Spoločnosť Acer predstavila dvojicu notebookov TravelMate, ktoré stavia do pozície zariadení vhodných pre základné a stredné školy – takzvaný K-12 segment. Nejde teda o žiadne dizajnové skvosty či “trhačov asfaltu”, skôr sa na ne treba pozerať ako na kúsky s rozumným základom za príjemný peniaz.

Nová dvojica pozostáva z konvertibilného modelu TravelMate Spin B3 a notebooku s tradičným prevedením TravelMate B3. V oboch prípadoch ide o kúsky s 11,6-palcovou obrazovkou, takže sa dá povedať, že to sú ľahko prenosné zariadenia. Pri obidvoch je spomínaná aj 12-hodinová výdrž batérie.

Acer vyzdvihuje hlavne spoľahlivosť a robustnú konštrukciu, ktorá odolá nástrahám študentského života. Spĺňať preto majú aj potrebné aspekty pre certifikáciu MIL-STD 810G, menovite zvýšenú odolnosť voči nárazom a poliatiu tekutinami.

K tomu sa pripája horný kryt odolní voči tlaku, akýsi “gumený nárazník” a zosilnené rohy. Notebooky navyše majú ukotvené klávesy, ktoré je ťažké odstrániť, no klávesnica ako celok má byť ľahko opraviteľná.

TravelMate Spin B3 je takzvaný “konvertibil”, takže používaný môže byť v rôznych nastaveniach polohy – notebooku, tablet, obrátené véčko (stan) prípadne ľah, kedy je obrazovka a klávesnica v jednej rovine. Predstavu snáď máte, ako sa tieto režimy správne nazývajú, či už odborne alebo marketingovo, to tak celkom neviem.

Z voliteľnej výbavy je pre tento flexibilný model spomínaná webkamera a samozrejme stylus. Cena základného modelu TravelMate Spin B3 je stanovená na 329 dolárov.

TravelMate B3 vyzerá byť takmer rovnakým zariadením, rozdielom je spomínané klasické telo a absencia dotykovej obrazovky, ktorá je navyše ponúkaná výhradne v nižšom rozlíšení (1366 x 768 vs 1920 x 1080). Tieto aspekty sa odrážajú aj na cene – začína na 239 dolároch.

Aby som neopomenul technické špecifikácie, pozeráme sa na zariadenia s procesormi Intel Celeron N4020, prípadne Intel Pentium Silver N5030, so 4 až 8 GB RAM. Základom je 64 GB eMMC úložisko, stropom zase 256GB PCIe NVMe SSD. Dosť veľký skok…

TravelMate Spin B3 a TravelMate B3 majú zhodné aj konektorové zázemie – ethernet, dva klasické porty USB verzie 3.2 Gen 1, audio jack a jeden port HDMI. Pri vybraných konfiguráciách sa objaví aj USB Type-C. Dostupnosť dvojice notebookov je totožne stanovená na apríl 2020.

Acer v tlačovej správe síce pri týchto produktoch uvádza ceny v dolároch, no súčasne tvrdí, že za túto cenu budú ponúkané na európskych trhoch – EMEA. Vyzerá to veľmi zvláštne. Ideálne by sme sa mohli dočkať prepočtu s využitím normálneho konverzného kurzu, nie klasiky, kedy sa 239 dolárov = 239€. Osobne si ale myslím, že ide o prostý omyl, teda chybu prekladu.

Navyše tieto notebooky asi v bežnom obchode či e-shope aj tak nenájdeme, nakoľko sú určené pre školy, a tam bude distribúcia tradične prebieha trošku inak. Možno sa však mýlim, no to ukáže až čas.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať