Acer Predator Triton 500 2020

Acer Predator Triton 500 a Acer Nitro 5 – 10. generácia Intel Core aj nové grafiky

Acer dnes predstavil nové generácie svojich známych herných notebookov Acer Predator Triton 500 a Acer Nitro 5. Okrem najaktuálnejšej generácie procesorov a grafických kariet majú dočkať významného posunu v oblasti technológie chladenia. Na papieri to vyzerá pozoruhodne, no až reálne testy ukážu aký veľký posun to bude.

Celkovo má ísť o komplexnú aktualizáciu známych modelov, tak, aby boli lepšie prakticky v každom ohľade. To je samozrejme úplne prirodzené, nikto sa nebude snažiť o to, priniesť horšiu novinku, než to, čo má aktuálne dostupné.

Do podobnej inovácie svojich etablovaných produktov sa pustilo taktiež Lenovo, rovnako ako aj ďalší známy výrobcovia notebookov. Dôvodom je uvedenie nových procesorov a novej generácie výkonných grafických kariet NVIDIA, ktoré sú dostupné aj v prevedení MAX-Q. Navyše, výrobcovia sa každý rok snažia zákazníkom priniesť niečo nové a svoje úspešné modely posunúť o kúsok ďalej.

Acer Predator Triton 500

Výkonnejší stroj z novej dvojice je poháňaný najnovšími procesormi Intel Core z 10. generácie, ktorým sekundujú grafické karty NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER alebo 2070 SUPER vo vyhotovení Max-Q. Notebook ďalej môže byť vybavený až 32 GB operačnej pamäte DDR4 a až 2 TB NVMe SSD.

Acer spomína až 7,5 hodinovú výdrž batérie, čo je vzhľadom na sľubovaný hardvér veľmi slušné číslo. Pôsobivý mať byť aj IPS displej s 300 Hz obnovovacou frekvenciou, 3ms overdrive odozvou, 100% pokrytím farebného priestoru sRGB a podporou technológie NVIDIA G-SYNC.

Vo výbave sa nachádza bezdrôtový adaptér Wi-Fi 6 AX1650i, sieťové riešenie E3100G a softvér Control Center 2.0. Všetky tieto veci sa majú postarať o bezproblémovú sieťovú odozvu.

Všetko je to napratané do notebooku so 17,9 mm hrubým telom a váhou 2,1 kilogramov. Pomer obrazovky k telu je 81%, k čomu prispievajú aj tenké rámiky.

Acer Predator Triton 500 2020

Acer čiastočne približuje aj “pokrokovú technológiu chladenia” Vortex Flow. V porovnaní s predošlým modelom z roku 2019 má novinka dosahovať až o 33% lepšie chladenie.

Systém chladenia pozostáva z trojice strategicky umiestnených ventilátorov, technológie CoolBoost pre regulovanie ich otáčok a piatich tepelných trubíc. V špecifikáciách svieti aj celokovový ventilátor AeroBlade 3D vo štvrtej generácii. Ako som spomínal v úvode, vyzerá to zaujímavo, no notebook bude potrebné poriadne prevetrať, aby sme videli čo všetko dokáže.

Acer Nitro 5

Acer Nitro 5 je osadený procesorom Intel Core i7 10. generácie s maximálnym taktom 5 Ghz a grafickými kartami NVIDIA GeForce RTX 2060, GTX 1650Ti alebo GTX 1650. K tomu sa pripája až dvojica M.2 PCIe SSD, 1 TB HDD a maximálne 32 GB pamäte DDR4.

Potešiť má aj 15,6-palcový IPS panel s Full HD rozlíšením, odozvou 3 ms, 72% pokrytím farebného priestoru NTSC a obnovovacou frekvenciou 120 Hz alebo 144 Hz. Všetko závisí od konkrétnej konfigurácie.

Aj v prípade tohto modelu je spomínané modernizovaný systém chladenia pre efektívnu účinnosť aj pri vysokej záťaži. Osadené sú tu dva ventilátory a štyri vetracie otvory. V porovnaní s modelom z roku 2019 má byť chladenie lepšie o 25%.

Veľkou novinkou tohtoročného modelu sú sieťové adaptéry Wi-Fi 6 AX201 (802.11ax) a Killer Ethernet E2600. Presnejšie špecifikácie dostupných konfigurácií zjavne ešte budú upresnené.

Acer Nitro 5 2020

Ceny a dostupnosť

Herný notebook Acer Predator Triton 500 bude na našom trhu dostupný od mája 2020 za cenu začínajúcu na 1899€. O niečo slabší a cenovo dostupnejší model Acer Nitro 5 sa do obchodov dostane taktiež v máji, no jeho cena bude začínať na podstatne prijateľnejších 899€.

Zdroj: TS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať