ADATA SU720

ADATA Ultimate SU720 chce lákať na pomer ceny a výkonu

ADATA v polovici mája predstavila nový SSD disk ADATA Ultimate SU720 pre SATA rozhranie. Disk je vybavený 3D NAND pamäťou a inteligentnou SLC medzipamäťou, vďaka čomu dosahuje rýchlosti čítania a zápisu až 520 MB, respektíve 450 MB za sekundu. Dostupný bude vo vyhotoveniach s 500 GB (80€) a 1 TB (148€) kapacitou.

SU720 je vybavený technológiou pre ochranu dát a opravu chýb a rýchlosť náhodného čítania/zápisu dosahuje až 50 K/65 K za sekundu. ADATA uvádza, že je to až 2,5-krát vyššia rýchlosť, než akú ponúkajú štandardné pevné disky. Preto ho stavia do pozície produktu pre ľudí, ktorí chcú prejsť z HDD na rýchlejší disk.

Model SU720 pracuje s technológiou opravy chýb nazývanou Low-Density-Parity-Check (LDPC), ktorá pomáha znižovať počet chýb dát a zvyšuje tak ich integritu. ADATA ako ďalšie výhody uvádza vyššiu tepelnú odolnosť (0 °C ~ 70 °C), úplnú tichosť a energetickú účinnosť – ide o štandardné vlastnosti SSD diskov. Pre pokoj na duši je k modelu SU720 poskytovaná trojročná záruka.

S každým zakúpeným diskom SU720 majú majitelia nárok na bezplatné stiahnutie nástrojov ADATA SSD Toolbox a Migration Utility. SSD Toolbox je rad nástrojov, ktorý umožňuje sledovať a spravovať SU720 – napríklad je možné kontrolovať informácie o stave disku, úrovni opotrebenia a životnosti.

Nástroj Migration Utility je obzvlášť užitočný pre používateľov, ktorí prechádzajú z pevného disku na SSD, pretože je navrhnutý pre jednoduché a rýchle zálohovanie a migráciu všetkých dát na disku, vrátane operačného systému.

Zdroj: Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať