Surface Go 2

Surface Go 2 a domáca oprava? Zabudnite…

Portál iFixit, ktorý predáva nástroje pre opravu a údržbu elektroniky a súčasne poskytuje návody ako postupovať pri jednotlivých zásahoch, sa aktuálne pustil do nového tabletu Microsoft Surface Go 2. Úplne ho rozobral, aby následne mohol určiť do akej miery je možné počítať so svojpomocnou opravou.

Zariadenia rodiny Surface sa štandardne vyznačujú veľmi nízkou mierou opraviteľnosti. To znamená, že ak sa zariadenie pokazí, musíte sa spoľahnúť na autorizovaný servis. Náročnosť prípadnej opravy proste ďaleko presahuje to, čo je v silách bežného, hoci aj zručného, používateľa.

Spôsobené je to konštrukčným riešením. Väčšina komponentov je napevno spojená so základnou doskou, na uchytenie niektorých súčiastok sa používajú veľmi silné lepidlá, iné zase chránia odolné plechy, ktoré sa pri snahe o získanie prístupu poškodia.

Obdobne to vyzerá aj v prípade batérie. Tá je, aj v prípade Surface Go 2 na základnú konštrukciu upevnená silnými lepidlami tak, že je takmer nemožné vybrať a nahradiť ju. V tomto smere nenastalo žiadne vylepšenia.

iFixit uvádza, že Surface Go 2 sa v porovnaní s predošlou generáciou otvára omnoho jednoduchšie, stále je však potrebné dávať obrovský pozor na panel obrazovky. Ten je veľmi náchylný na možné poškodenie. Konštrukčne boli vylepšené aj ochranné kryty komponentov, ktoré sa dajú veľmi ľahko odstrániť bez ich poškodenia. Svojpomocne sa dá vymeniť čítačka microSDXC kariet aj webkamery, no tým to končí.

Surface Go 2

Porty USB-C aj Surface Connect sú trvalou súčasťou základnej dosky, na ktorú sú napevno priletované aj procesor, RAMka a úložisko. Ide o bežnú prax dnešných zariadení, no iFixit pripomína, že Surface Pro X je vybavený modulárnym úložiskom, ktoré sa dá pomerne jednoducho vymeniť. Preto je škoda, že sa tohto prístupu nedočkal aj Surface Go 2.

Surface Go 2

Po rozobratí a preskúmaní dostal tablet Surface Go 2 v hodnotení opraviteľnosti skóre 3 z 10. V ľudskej reči to znamená asi toľko, že na svojpomocné opravy môžeme zabudnúť a v prípade problémov nám nezostáva nič iné, len kontaktovať autorizovaný servis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať