Ako presunúť panel úloh vo Windows 10?

Panel úloh, hlavná lišta a základný ovládací prvok operačných systémov Windows sa štandardne nachádza na spodku obrazovky. Za tie roky sme si proste zvykli, že práve tu je jeho miesto. Panel úloh patrí dole a hotovo.

Nemusí to tak vôbec byť. Vec sa má tak, že panel úloh si môžete premiestniť. Môžete ho umiestniť na vrch obrazovky alebo si ho dať naľavo či napravo. Všetky štyri strany obrazovky sú podporovanou pozíciou pre panel úloh.

Zaujímavé môže byť práve umiestnenie na ľavej alebo pravej strane. Hlavne pre tých, ktorí pravidelne pracujú s veľkým počtom otvorených okien a používajú ich plné zobrazenie namiesto kombinovania. Tým, že je prehľad otvorených okien pod sebou miesto vedľa seba sa ich na panel úloh vojde viac.

Niekto si zase chce vyskúšať zmenu a panel úloh by chcel premiestniť práve z tohto dôvodu. Umiestnenie panela úloh na obrazovke si môže každý zvoliť tak, ako mu to vyhovuje. Občasná zmena nemusí byť vôbec zlá.

Ako premiestniť panel úloh vo Windows 10?

  • Pravým tlačidlom myši kliknite na voľné miesto na paneli úloh.
  • Ak je vedľa textu “Zamknúť panel úloh” symbol fajky, tak na tento riadok kliknite.
  • Dôjde tým k odomknutiu panela úloh, čo v preklade znamená to, že ním teraz môžete manipulovať.
  • Kliknite na panel úloh ľavým tlačidlom myši, a pri držaní tohto tlačidla ho potiahnite na požadované miesto – hore, doľava alebo doprava.
  • Po tom, čo sa panel presunie tlačidlo myši pustite.
  • Hotovo.

Panel úloh bude aj na novej pozícii fungovať bez najmenších problémov, akurát sa mierne zmení orientácia niektorých prvkov. 

Ak si chcete poistiť novú pozíciu, tak cez kontextovú ponuku kliknite na ponuku “Zamknúť panel úloh”. Zabezpečíte si to, že pri manipulácii náhodou túto lištu neposuniete na inú pozíciu. 

Pre úplnosť ešte dodám, že panel úloh viete vo Windows 10 premiestniť aj cez systémové nastavenia (Win + I). Túto možnosť nájdete v sekcii “Prispôsobenie -> Panel úloh”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať