Ako vo Windows 10 povoliť zmenu farby pre Štart, panel úloh a Centrum akcií?

Windows 10 ponúka viacero možností ako si používateľské rozhrania môžete aspoň čiastočne prispôsobiť podľa svojich predstáv. Jednou z týchto vizuálnych zmien je výber farebného motívu, pričom v základe môžete siahnuť buď po tmavej alebo svetlej téme. 

Okrem toho však máte možnosť vybrať si vlastnú farbu motívu, ktorá bude použitá v záhlaviach aplikácií či v ponuke Štart a Centre akcií. 

Bežne sa pri tom stáva, že v momente, kedy používateľ zvolí niektorú možnosť z ponuky “Farby Windowsu”, nemôže už zvoliť možnosti pre jej rozšírenie do rôznych grafických prvkov. 

Príkladom je práve sekcia “Ponuka Štart, panel úloh a centrum akcií”, ktorá zostane zablokovaná. Zobrazuje sa sivou farbou a nedá sa na ňu kliknúť. Kvôli tomu teda v konečnom dôsledku nie je zvolená farebná schéma rozšírená naprieč celým systémom.

Hoci sa to môže na prvý pohľad javiť ako chyba, v skutočnosti má ísť o zamýšľané správanie Windows 10 pri používaní svetlej farebnej schémy. Tento stav je teda možné zmeniť drobným zásahom v hlavných nastaveniach “Vybrať farbu”.

Zjednodušene povedané, možnosť “Ponuka Štart, panel úloh a centrum akcií” pre zvolenie vlastnej farby v daných prvkoch, je dostupná len pre tmavý režim Windows 10. 

Farba panela úloh, ponuky Štart a Centra akcií nejde zmeniť. Ako to napraviť?

Ak ste sa pustili do drobnej úpravy vizuálnej podoby svojho systému, no farebný motív nemôžete aplikovať na ponuku Štart, panel úloh a Centrum akcií, stačí vykonať miernu zmenu.

  • Otvorte si systémové nastavenia (Win + I).
  • Kliknite na “Prispôsobenie”.
  • Zvoľte možnosť “Farby”.
  • V sekcii “Vybrať farbu” vyberte možnosť “Tmavá” alebo “Vlastná”. 
  • V prípade, že ste zvolili možnosť “Vlastná”, v sekcii “Vybrať predvolený režim Windowsu” vyberte “Tmavý”. Svetlý však môže zostať “Režim aplikácie”.
  • Doteraz zablokovaná položka “Ponuka Štart, panel úloh a centrum akcií” sa sprístupní.
  • Po jej začiarknutí sa vami zvolená farba aplikuje aj na tieto spomínané povrchy.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať