Ako pridať hudbu do príbehu na Instagrame

Ako pridať hudbu do príbehu na Instagrame za pár sekúnd?

Sociálne siete sú dnes veľmi obľúbené a Instagram rozhodne patrí na popredné pozície v počte používateľov. Vo svojich začiatkoch bol zameraný na nenáročné zdieľanie fotografií. Postupom času sa prepracoval na sociálnu sieť s množstvom funkcií, medzi ktoré patria aj takzvané Stories, respektíve príbehy.

Ide o príspevky, ktoré sa na vašom profile zobrazujú len 24 hodín, čo používateľov zvykne priťahovať a často preto pri prezeraní Instagramu zavítajú práve do príbehov. Príbehy sú proste integrálnou súčasťou celej sociálnej siete.

Aj táto funkcia postupom času prešla viacerými vylepšeniami a dnes umožňuje aj pridávanie hudobného pokladu, čo len dotvára celkový príbeh. Preto si ukážeme rýchly spôsob a jednoduchý spôsob ako pridať hudbu do príbehu na Instagrame.

Nakoľko ide o funkciu zabudovanú v aplikácii Instagram, takže je to celé otázkou niekoľkých sekúnd. Zabudnite na zložité editovanie či prehrávanie hudby na pozadí pri vytváraní videí.

Hoci aj to sa dá. Stačí obľúbenú skladbu pustiť napríklad v Spotify a v Instagrame spustiť nahrávanie videa pre príbeh. Ide však skôr o núdzové riešenie.

Ako pridať hudbu do príbehu na Instagrame?

Instagram svojho času s podporou pre pridávanie hudby do príbehov bojoval, no pre veľký záujem zo strany používateľov nakoniec túto možnosť v roku 2018 zabudoval priamo do aplikácie. Využil dokonca win-win metódu.

Samotný úkon je pre používateľov extrémne jednoduchý a súčasne je to celé spravené tak, že interpreti neprichádzajú o pozornosť. Názov autora a piesne sa totiž automaticky zobrazuje v danom príbehu. To okrem iného znamená aj to, že ak sa niekomu pridaná pesnička bude páčiť, tak ju okamžite vie identifikovať.

  • V aplikácii Instagram vytvorte príbeh obvyklým spôsobom.
  • Pred jeho uverejnením kliknite v hornej časti rozhrania na symbol nálepky.
  • Z ponuky vyberte možnosť “Hudba”.
  • Dostanete sa do rozhrania pre výber konkrétnej piesne.
  • Vyberte si niečo z navrhovaného zoznamu alebo použite vyhľadávanie.
  • Podľa potreby si upravte dĺžku zvukovej stopy, ako aj samotnú pasáž, ktorá sa bude pri prezeraní príbehu prehrávať. Maximálna dĺžka môže byť 15 sekúnd.
  • Pomocou ikoniek nad panelom prehrávania si môžete vybrať či sa má zobrazovať text piesne, malý obrázok s názvom piesne a interpretom alebo veľký obrázok albumu.
  • Informácie o pesničke (obrázok) je možné posúvať, otáčať, zmenšovať či zväčšovať.
  • Keď budete spokojní s výsledkom, tak príbeh uverejnite normálnou cestou.
  • Hotovo.
Ako pridať hudbu do príbehu na Instagrame

Ako do príbehu na Instagrame pridať text piesne?

V príbehu na Instagrame sa po pridaní pesničky môže zobrazovať aj jej text, čo sa niekedy môže hodiť. Ako pridať do príbehu text piesne? Nuž, ako som spomínal vyššie, robí sa to v menu, ktoré sa zobrazuje nad panelom prehrávania po samotnom pridaní piesne.

Háčik je v tom, že zobrazovanie textu pre danú pieseň musí podporovať Instagram. A to samozrejme neplatí pre úplne všetky pesničky z databázy. Niekedy jednoducho máte smolu a nedá sa s tým nič robiť.

Zobrazí sa vám len informácia “Text pre túto skladbu nie je k dispozícii”. Vtedy môžete akurát tak siahnuť po inej piesni alebo text do svojho príbehu vpísať ručne…

Ako pridať hudbu do príbehu na Instagrame
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať