Ako zmeniť meno na Instagrame?

Niektoré sociálne siete sú v oblasti zmeny používateľského mena otvorenejšie, iné majú prísne pravidlá a niektoré úpravu ani neumožňujú. Čo sa týka populárneho Instagramu, ten našťastie nerobí žiadne zbytočné komplikácie.

Upravovať si môžete formálne, ako aj používateľské meno, ktoré ste zadali pri registrácii. V praxi by nemali existovať ani obmedzenia koľkokrát to môžete spraviť. Svoje formálne meno však môžete zmeniť iba dvakrát za 14 dní.

Zmena používateľského meno a prezývky je ešte limitovaná napríklad dĺžkou či možnými znakmi, ktoré sa dajú použiť. Inak je to úplne v pohode. Ešte je tu samozrejme otázka toho, či je dané meno dostupné alebo ho už má priradené iný používateľ, no to by nemalo byť veľmi problematické.

Zmena používateľského mena a prezývky na Instagrame

Nech už chcete svoje meno na Instagrame zmeniť z akéhokoľvek dôvodu, spraviť to môžete veľmi jednoducho.

  • V aplikácii alebo na oficiálnej webovej stránke sa prihlásime do svojho účtu.
  • Klikneme na obrázok svojho konta.
  • Klikneme na možnosť “Upraviť profil”.
  • Dostaneme sa do rozhrania s vlastnosťami profilu.
  • Nájdeme tu kolonky “Meno” a “Používateľské meno”, ktoré môžeme upraviť.
  • Vykonáme požadovanú úpravu a zmenu potvrdíme.
  • Hotovo.

Čo sa týka používateľského mena, teda prezývky, tú v prípade záujmu môžete po zmene do 14 dní vrátiť na pôvodný tvar.

Počas tejto doby zostane rezervované pre váš účet, potom už bude uvoľnené a použiť ho môže aj iný používateľ. Hodí sa to v prípade, že sa pomýlite pri zadávaní alebo sa proste rozhodnete, že pôvodná prezývka bola predsa len lepšia.

Ak by používateľské meno už bolo obsadené, tak to môžete vyriešiť tak, že doňho pridáte napríklad číslicu, podčiarnik alebo dodatočný znak. Okrem toho je tu ešte šanca, že daná prezývka bude po čase dostupná, ak sa jej súčasný držiteľ pristúpi k premenovaniu. Prípadne mohlo dôjsť k zrušeniu jeho účtu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako si vytvoriť konto Microsoft?

Windows 10 sa ešte stále dá používať aj s lokálnym kontom, no ak sa chcete pohodlne pohybovať v ekosystéme, potrebujete konto Microsoft.