Gmail: Ako si e-mail odložiť na neskôr?

E-maily sa pre mnohých z nás stali úplne samozrejmou súčasťou nášho pracovného, a niekedy aj súkromného, života. Prichádzajú každý deň a prakticky sa im nedá vyhnúť. Je to akási pomyselná daň za to, že udržiavame kontakt s klientmi, kolegami či rodinou.

A hoci sa e-mailov určite nezbavíme, prácu s nimi si môžeme aspoň trochu uľahčiť a získať nad nimi lepšiu kontrolu. Google na tento účel vo svojej  službe Gmail ponúka viacero nástrojov a nastavení. 

Jedným z problémov e-mailov je ich nevyspytateľnosť. Prichádzajú počas celého dňa a niekedy nás dokážu prekvapiť v tom najnevhodnejšom momente. 

Aktuálne na prijatý e-mail nemáme čas, no určite bude potrebné venovať mu pozornosť. Ako to teda spraviť tak, aby človek na túto dôležitú vec nezabudol?

Gmail a odloženie e-mailu na neskôr

Možností je viacero, no priamo Gmail na tento účel ponúka veľmi zaujímavú funkciu “Odložiť”. S jej využitím prijatý e-mail jednoducho odložíte na neskôr. 

Funguje to tak, že e-mail zo schránky dočasne zmizne a v stanovenom čase sa opäť objaví na najvyššej pozícii, ako keby práve dorazil. Inak povedané, schránky so skryje a po čase zobrazí. 

To, že vám nejaký e-mail vôbec prišiel môžete úplne vypustiť z hlavy, pretože sa vráti na prvej pozícii. Odložením e-mailov na neskôr získate lepšiu kontrolu nad svojou poštou, akurát to netreba preháňať.

Ako v Gmaili odložiť e-mail na neskôr?

Nejde o nič komplikované, čo by vyžadovalo pokročilé znalosti či strastiplné hľadanie toho správneho nastavenia Stačí len kliknúť na tú správnu ikonu.

  • Prihláste sa do svojej schránky na Gmaile.
  • Myšou prejdite na e-mail, ktorý chcete odložiť na neskôr.
  • V jeho pravej časti sa zobrazia štyri ikony s rôznymi symbolmi.
  • Funkcia “Odložiť” má ikonu hodín a zvykne byť štvrtok v poradí.
  • Kliknite na ňu a vyberte si termín, na ktorý chcete daný e-mail odložiť.
  • Hotovo.

Alternatívne môžete e-mail odložiť tak, že ho otvoríte a z hlavnej lišty s možnosťami zvolíte možnosť “Odložiť”. Opäť ide o symbol hodín.

Všetky aktuálne odložené správy nájdete v priečinku “Odložené”. Práve tu k nim môžete okamžite pristupovať aj zrušiť ich odloženie. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať