Microsoft 365

Microsoft 365 pre spotrebiteľov vraj dostaneme na jar 2020

Microsoft by mal počas budúceho roka predstaviť novú sériu služieb “M365 Life”, ktorá existujúcu ponuku Microsoft 365 doplní o produkty určené pre domácich používateľov. S odvolaním sa na na svoje dobre informované zdroje o tom píše portál ZDnet.

Na základe aktuálne dostupných informácií to vyzerá tak, že služba “M365 Life” bude z veľkej časi pozostávať z premenovaných služieb Office 365 Home a Office 365 Personal, ku ktorým pribudne niekoľko noviniek. Detailov je zatiaľ skutočne málo, no pribalený má byť napríklad správca hesiel. Nateraz je otázne, či súčasťou bude aj licencia pre Windows 10, tak ako vo verzii pre podniky.

Microsoft ale už dlhšiu dobu pracuje na “rodinnej verzii” svojej komunikačnej aplikácie Microsoft Teams označenej prívlastkom “For life”. Ponúknuť by mala veci ako zdieľanie dokumentov, zdieľaný rodinný kalendár či možnosť pre sledovanie polohy jednotlivých členov. Predpokladá sa, že aj táto aplikácia bude obsiahnutá v ponuke nového predplatného “M365 Life”.

Čo presne to bude znamenať pre Office 365 zatiaľ vôbec nie je známe. Nakoľko má nová ponuka prebrať cenovú politiku existujúcich služieb, špekuluje sa, že tie budú po novom ponúkané so zľavou, no ide o divoké špekulácie. S čím nakoniec Microsoft vyrukuje, to nevieme.

Oficiálne predstavenie noviniek má byť naplánované na jar 2020, približne v termíne každoročnej firemnej konferencie Microsoft Build. Tá prebieha v termíne 19. až 21. mája 2020, takže si počkáme približne pol roka.

Čo je to Microsoft 365?

V skratke: Microsoft 365 je služba s mesačným poplatkom, ktorá v sebe zahŕňa Windows 10, Office 365 a doplnkové funkcie pre (nielen) správu zariadení a zabezpečenie ako Enterprise Mobility & Security. Určená je pre firmy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať