Microsoft Edge dostane vertikálne karty, podporu pre témy aj tlačidlo Skype

Webový prehliadač Microsoft Edge sa čoskoro dočká viacerých zaujímavých vylepšení. Ide hlavne o pridanie vertikálnych kariet, podpory pre motívy z prehliadača Google Chrome a nové tlačidlo pre rýchle vytvorenie hovorov v prostredí Skype.

Microsoft novinky testuje s menším okruhom používateľov svojho prehliadača z kanála Canary. K používateľom stabilnej verzie by sa potom mali dostať v horizonte najbližších týždňov.

Vertikálne karty

Vertikálne orientované karty sú umiestnené na ľavej strane používateľského rozhrania. Ako naznačuje názov, karty jednotlivých webových stránok sú umiestnené vertikálne, teda v stĺpci.

Takýto typ zobrazenia by mal osloviť najmä používateľov, ktorí majú bežne otvorené množstvo webových stránok a potrebujú mať prehľad o tom, čo všetko vlastne majú pootvárané.

Medzi vertikálnym a klasickým zobrazením kariet sa momentálne dá prepínať pomocou malej ikonky v ľavom hornom rohu prehliadača. Po kliknutí sa na ľavej strane prehliadača zobrazí lišta, kam sa presunú karty.

Samotná lišta sa pritom dá minimalizovať, tak že vidieť zostanú len ikony stránok, prípadne ju možno otvoriť naplno, kedy vidno už aj text s názvami.

Podpora pre motívy z Google Chrome

Microsoft Edge získa aj podporu pre motívy, ktoré boli vytvorené pre Google Chrome. Podobne ako to bolo v prípade rozšírení, aj za touto novinkou stojí skutočnosť, že obidva prehliadače vychádzajú z rovnakých základov – Chromium.

Nainštalovanie novej témy bude veľmi jednoduché. Stačí prejsť do internetového obchodu Chrome, nájsť motív a nainštalovať ho. Microsoft Edge si ho zaradí do ponuky a používateľovi umožní jeho aktiváciu. Táto možnosť by sa mala objaviť vo verzii 86.

Rýchly prístup k Skype konverzáciám

Microsoft momentálne experimentuje aj s novým tlačidlom pre rýchly prístup ku konverzáciám cez Skype. To sa niektorým používateľom začalo zobrazovať v prostredí “Nová karta” pod vyhľadávacím boxom Bingu.

Po kliknutí je človek presmerovaný do online rozhrania Skype odkiaľ môže začať konverzáciu a zdieľať odkaz pre pripojenie ostatných účastníkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako Discord prepnúť do češtiny?

Prepnutie z angličtiny do češtiny je obrovskou pomocou, pretože človek nemusí toľko rozmýšľať a v hlave či na webe si prekladať veci.