Skype bez konta

Skype bez konta Microsoft? Niekedy nemysliteľné, dnes realita

Online komunikácia v týchto dňoch naberá na obrátkach a aj firmy, ktoré si mysleli, že niečo také ako prácu z domu nezvládnu, zrazu zisťujú, že sa dá. Proste nemajú na výber a musia hľadať spôsoby, ako prácu rozbehnúť, aby dokázali prežiť. Nástroje na online komunikáciu s tým idú ruku v ruke.

Prevádzkovatelia takýchto služieb sa preto predbiehajú s rôznymi ponukami, aby si ukrojili čo najväčší kus trhového koláča. Ľuďom chcú ukázať prečo je práve ich platforma skvelá, všetko vylepšujú a z každej strany hlásajú, že pre svojich klientov sú tu aj v týchto neistých časoch.

Dokonca aj platené veci často sprístupňujú bezplatne a dúfajú, že touto otvorenosťou si získajú klientov, ktorí neskôr budú ochotní cálovať. Zoom, Slack aj Microsoft Teams sa aktuálne tešia veľkej popularite, no a kdesi z kútika na to smutne pozerá Skype. Ľudia ho akosi začínajú opomínať, preto sa musí rýchlo pripomenúť, aby zostal relevantným. A práve k tomu v týchto dňoch pristupuje.

Skype bez konta Microsoft

Dnes, viac než kedykoľvek predtým, ľudia potrebujú komunikovať rýchlo a efektívne. Nechce sa im míňať čas vytváraním používateľských účtov či zdĺhavo nastavovať novú aplikáciu. S kolegami a klientmi sa potrebujú spojiť čo najľahšie. Preto aj Microsoft stavil na túto kartu.

Používateľom pripomína, že používať Skype bez konta Microsoft sa skutočne dá. Miestnosť pre komunikáciu si môže každý záujemca vytvoriť priamo na webe, bez používateľského konta či aplikácie. Jeden človek vytvorí virtuálnu konferenčnú miestnosť a všetkým ostatným rozpošle link. Kliknutím naň sa ku komunikácii pripoja.

Funguje to však len v počítačovom prostrední. Na smartfónoch bez aplikácie oficiálne nepochodíme. Obmedzenie sa dá obísť tak, že mobilný prehliadač prepneme do režimu “Web pre počítače”. Veľmi pohodlné to nebude, no použiteľné to rozhodne je…

Okrem video a audio hovoru je vo webovom rozhraní dostupný aj chat, posielanie súborov, spustenie ankety či možnosť pre naplánovanie hovoru alebo vytvorenie hlasovej správy, ktorá je odoslaná do chatu a účastníci si ju môžu neskôr prehrať. Nechýba ani zdieľanie obrazovky, čo je pri tímovej práci užitočnou možnosťou. Prítomné je proste asi všetko, čo na modernú komunikáciu môžeme potrebovať.

Nejde pritom o nejakú horúcu novinku, ale dlhší čas existujúcu možnosť, o ktorej sa akurát príliš nevedelo. Akurát je teraz propagovaná a dostala oficiálny názov “Meet Now”.

Ako to teda funguje?

  • Stačí prejsť na oficiálnu stránku Skype pre vytváranie konferenčných hovorov.
  • V pravej časti stránky sa nachádza tlačidlo “Create a free meeting”.
  • Kliknutím dôjde k vygenerovaniu odkazu na komunikáciu. Ten si skopírujeme a pošleme požadovaným ľuďom.
  • Klikneme na “Start call” a následne na “Join as guest”.
  • Vyplníme meno/prezývku a pripojíme sa stlačením na “Join”.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať