Ako na rýchle zapnutie prehliadača v režime inkognito

Bežnou súčasťou dnešných webových prehliadačov je režim súkromného prehliadania, označovaný aj ako režim inkognito.

V skratke ide o to, že prehliadače pri surfovaní v tomto režim neukladajú históriu prehľadávania, súbory cookie a údaje lokalít, ako aj heslá, adresy a údaje formulárov. Niektoré prehliadače majú aj rôzne dodatočné stupne ochrany, no toto je základ.

Režim anonymného prehliadania, respektíve inkognito, väčšina používateľov pritom spúšťa zbytočne komplikovane. Najskôr spustia svoj preferovaný webový prehliadač a následne sa cez jeho rozhranie prepnú do režimu inkognito. To tradične zvykne otvoriť dodatočné okno, takže to pôvodné je ešte potrebné vypnúť.

Samozrejme, že režim inkognito dokážete zapnúť pomerne rýchlo pomocou klávesovej skratky Ctrl + Shift + N, no ak máte webový prehliadač pripnutý na paneli úloh, máte ešte jednu možnosť.

Spôsob ako prehliadač spustiť priamo v režime inkognito. To znamená, že dodatočne už nemusíte nič prepínať či aktivovať. Rovno prehliadate bez toho, aby sa vám do zariadenia ukladala história, cookies a podobné súbory súvisiace s bežným surfovaním po webe.

Prehliadač v režime inkognito spustíte jednoducho. Na jeho ikonu kliknite pravým tlačidlom myši a z kontextového menu vyberte možnosť “Nové okno inkognito”, “Nové okno InPrivate” alebo “Nové súkromné okno”.

Presný text závisí od toho aký prehliadač používate. Takáto ponuka je dostupná snáď v každom bežnom prehliadači, nejde o niečo, čo by bolo unikátne pre Google Chrome či Microsoft Edge.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať