Ako vo Windows 10 zmeniť predvolený webový prehliadač?

Prednastaveným webovým prehliadačom vo Windows 10 je už od jeho vydania Microsoft Edge. Ten sa teraz síce dočkal novšej a poriadne prepracovanej verzie, no nie je žiadnym tajomstvom, že väčšina používateľov stále siaha po alternatíve.

Google Chrome sa za ostatné roky stal jasnou voľbou. Výberom väčšiny. No každý máme svoje vlastné preferencie a niekto stále rád siahne po prehliadačoch ako Opera, Firefox či Brave. Realita je proste taká, že podobne ako v prípade Internet Explorera, ani Microsoft Edge si nezískal veľa obľuby.

Jedným z najčastejších úkonov, ktoré používatelia po inštalácii Windows 10 vykonávajú, je preto stiahnutie obľúbeného prehliadača, s čím prirodzene súvisí aj zmena predvolených aplikácií. Veď načo by bolo nainštalovanie nového prehliadača, keby sa všetky odkazy aj tak otvárali v Microsoft Edge?

Zmena predvoleného webového prehliadača vo Windows 10 nie je zložitým úkonom. Stačí zamieriť do systémových nastavení a správne si vybrať.

  • Otvoríme si systémové nastavenia (Win + I).
  • Klikneme na ponuku “Aplikácie”.
  • Z ponuke na ľavej strane vyberieme “Predvolené aplikácie”.
  • Pod nápisom “Webový prehliadač” klikneme na aktuálne nastavenú možnosť. Napríklad Microsoft Edge.
  • Zobrazí sa okno “Výber aplikácie”, v ktorom klikneme na svoj nový predvolený webový prehliadač.
  • Hotovo.

Ak by sme chceli ísť do hĺbky a nastaviť si, aby daný webový prehliadač otváral súbory každého typu, ktoré len môže, tak stačí kliknúť na možnosť “Nastavenie predvolených hodnôt podľa aplikácie”. Kliknúť na daný prehliadať a zvoliť “Spravovať”. Následne môžeme vybrať, ktoré typy súborov má otvárať, a ktoré nie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať