Sprievodcu konzolou Xbox má nahradiť aplikácia Xbox, zatiaľ však na to nemá

Aplikáciu “Sprievodca konzolou Xbox”, ktorá vo Windows 10 slúži na prístup k obsahu z konzol Xbox, vrátane herných klipov, dosiahnutých výsledkov, klubov či digitálnemu obchodu pre konzoly, čoskoro asi čaká koniec. V jej rozhraní sa totiž v ostatných dňoch začala zobrazovať výzva na inštaláciu aplikácie Xbox, pričom v texte sa priamo píše, že “Nová aplikácia Xbox nahrádza aplikáciu Sprievodca konzolou Xbox”.

Problémom je však to, že to tak celkom nie je pravda. Aplikácia Xbox je po stránke ponúkaných funkcií v porovnaní so Sprievodcom konzolou Xbox len chudobným príbuzným. V praxi sa o nej dá hovoriť ako aplikácií pre prístup k obsahu zo služby Xbox Game Pass a obchodu Microsoft Store, nie o komplexnom centre doplnku pre konzoly.

Veľa vecí tu jednoducho chýba. Nenájdeme tu napríklad prístup k herným videám, Xbox klubom, aktuálnym trendom či informačnému kanálu aktivity. Chýba tu aj veľmi dôležitá funkcia – možnosť pre vzdialené pripojenie ku konzole a hranie Xbox hier priamo z počítača. Aplikácia Xbox sa technicky vzaté stále nachádza v stave beta verzie a Microsoft má priestor na jej vylepšovanie. Prečo by ju preto v súčasnom stave chcel ponúkať ako plnohodnotnú náhradu je otázne.

Zatiaľ nie je známe kedy by Microsoft chcel pôvodnú aplikáciu “Sprievodca konzolou Xbox” takpovediac poslať do dôchodku. Avšak, vzhľadom na to, že používateľov začal vyzývať k prechodu na novú aplikáciu Xbox, sa tento deň pravdepodobne blíži. Otázkou však zostáva, či budú chýbajúce funkcie včas doplnené, aby skutočne išlo o prechod na plnohodnotnú náhradu.

V súvislosti s konzolami Xbox v týchto dňoch dochádza k viacerým zaujímavým udalostiam – pripravovaná je nová verzia obchodu Xbox Store, ako aj novučká mobilná aplikácia Xbox. Microsoft sa zjavne snaží modernizovať svoj konzolový ekosystém a trochu porobiť poriadky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať