Mercury: Microsoft pripravuje nový obchod pre konzoly Xbox

Microsoft v týchto dňoch pracuje na novom, kompletne prepracovanom, digitálnom obchode pre konzoly Xbox. Podľa dostupných informácií projekt nesie kódové označenie Mercury a skrýva sa za ním úplne novučká verzia obchodu Xbox Store, ktorý bude slúžiť na distribúciu hier, aplikácií a multimediálneho obsahu.

O tomto projekte sa povráva už dlhší čas, no teraz portál Community do obehu vypustil aj prvé snímky. Vďaka tomu získavame približnú predstavu o tom, aká radikálna zmena nás vlastne čaká. Na mieste je ale upozornenie, že sa pozeráme na ranú verziu, ktorá sa ešte nemala dostať do rúk verejnosti. Môže tu chýbať kopa dôležitých prvkov a taktiež je celkom možné, že vo finálnej verzii to celé bude vyzerať inak.

V každom prípade, súčasný návrh výrazne upravuje celkový dizajn obchodu. Navigačný panel je napríklad presunutý na ľavú stranu aplikácie a Microsoft tu naplno používa svoj dizajnový jazyk Microsoft Fluent Desing, čím chce zaručiť moderný nádych. Nový obchod sa preto trochu ponáša na aplikáciu Xbox, ktorá sa pred časom dostala na počítače s Windows 10.

Microsoft sa v novej verzii obchodu Xbox Store snaží dosiahnuť lepšiu propagáciu služby Xbox Game Pass a jej obsahu. Okrem toho tu zjavne chce poskytnúť lepšie možnosti pre vyhľadávanie zaujímavých hier. Prítomné sú tu prehľadné kategórie s najlepšími platenými či najlepšími bezplatnými hrami.

Známe je len úplné minimum informácií. Nevieme kedy bude nový Xbox Store oficiálne ohlásený, či bude štandardnou súčasťou pre konzolovú rodinu Xbox, alebo či pôjde o špecialitu určenú len pre nadchádzajúcu konzolu Xbox Series X. Vlastne vieme len to, že Microsoft na novom obchode pracuje a vieme ako približne momentálne vyzerá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať