Microsoft pripravuje novú aplikáciu Xbox pre smartfóny

Vyzerá to tak, že Microsoft sa vo svojej konzolovej sfére púšťa do veľkých zmien. Okrem príprav nového obchodu Xbox Store, známeho pod kódovým označením “Mercury”, aktuálne pripravuje aj úplne novú aplikáciu Xbox pre smartfóny so systémom Android a iOS. S odvolaním sa na svoje situácie znalé zdroje o tom informuje portál WindowsCentral.

Intenzívne práce sú zjavne poháňané nadchádzajúcim príchodom novej konzolovej generácie Xbox Series X, ktorá by sa na trh mala dostať v závere tohto roka. Mobilná aplikácia má byť vytvorená úplne nanovo, takpovediac od podlahy. V pozadí tohto rozhodnutia má stáť zámer ponúknuť moderný, ľahko použiteľný a praktický doplnok pre konzolových hráčov. Zmeny sú preto omnoho väčšie, než len prosté vykonanie redizajnu.

Nová aplikácia Xbox má prirodzeným spôsobom zapadnúť medzi súčasné mobilné aplikácie Xbox Game Pass a Project xCloud, čím sa zabezpečí vytvorenie uceleného ekosystému. Inak povedané, aplikácie budú využívať prvky z rovnakého dizajnového jazyka, aby bolo okamžite jasné, že patria do jednej modernej rodiny.

Projekt sa má v súčastnosti nachádzať vo svojej ranej fáze. Preto chystaná aplikácia neobsahuje všetky funkcie a pôsobí dosť neohrabane. To je celkom prirodzené, koniec-koncov oficiálnou cestou ešte v žiadnom prípade nemala uzrieť svetlo sveta.

Aplikácia v terajšej podobe obsahuje štyri sekcie vrátane zoznamu kontaktov a chatu, osobného profilu s prehľadom hernej aktivity, zaznamenanými hernými videami a základnou obrazovkou, kde sa zobrazuje prehľad vybraných hier pre konzoly Xbox. Môže to preto navodzovať dojem, že viaceré ponuky a funkcie vypadnú z rovnice, no na vyvodzovanie záverov je ešte priskoro.

Zdroj: WindowsCentral

Rovnako ako v prípade spomínaného obchodu “Mercury” informácie sú strohé a vo vzduchu visí priveľa nezodpovedaných otázok. Nevieme ani to, kedy by sa mala dočkať svojho formálneho predstavenia, hoci prirodzený predpoklad je taký, že by to malo byť po boku novej konzoly Xbox Series X.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať