Starý panel úloh po prechode na Windows 11. Čo s tým?

Windows 11 je už oficiálne vonku v produkčnej verzii a počet ľudí, ktorí sa púšťajú do jeho inštalácie postupne narastá. Značná časť používateľov pritom pristupuje k inovácii z Windows 10, kedy dochádza k zachovaniu používateľských dát ako sú aplikácie, dokumenty, obrázky, videá či ďalšie osobné súbory.

A keďže sa sa do inštalácie Windows 11 pustil už pomerne veľký okruh ľudí, začínajú sa objavovať aj prvé problémy. Jeden z nich je veľmi kuriózny. Po prechode na Windows 11 sa v niektorých prípadoch používateľom zobrazuje pôvodný panel úloh, ktorý ich roky sprevádzal vo Windows 10.

Namiesto moderného a vycentrovaného rozhrania sa znova pozerajú na starý panel úloh. Zvyšok systému je pritom taký ako má byť. Proste dostanú nový Windows 11 so starým panelom úloh.

Situácia je to skutočne pozoruhodná. Niečo podobné sa objavilo aj počas verejného testovania Windows 11, akurát sa už malo za to, že Microsoft chybičku opravil. Aktuálne to však vyzerá tak, že pôvodný panel úloh takto netradične opäť zabojoval o svoje miesto na výslní. Chyba sa objavuje len sporadicky a zverejnené už bolo aj dočasné riešenie, ktoré je možné využiť do momentu, kým nepríde oprava zo strany Microsoftu.

Dočasné riešenia

Riešenie je jednoduché, akurát nie je vôbec elegantné. Priam naopak, je ťažkopádne a časovo náročné. Ak sa po inovácii na Windows 11 objaví pôvodný panel úloh, máte využiť možnosť návratu na predošlú verziu systému, teda Windows 10, a celú inštaláciu zopakovať.

Je tu aj alternatívna možnosť, ktorá pre bežného používateľa môže byť ešte nepríjemnejšia. Tou je vytvorenie nového používateľského účtu a prenesenie osobných súborov a dát z takzvanej zložky profilu – ide o špeciálny priečinok. Toto riešenie môže byť jednak zdĺhavé, no čo je horšie, bežný používateľ asi ani nebude vedieť, ktoré všetky dáta by mal vlastne preniesť.

V niektorých prípadoch vraj postačuje odinštalovanie najnovšej kumulatívnej, teda opravnej aktualizácie. Toto je možné vykonať len v prípade, že takáto aktualizácia bola cez Windows Update vôbec nainštalovaná. Na problém, ako aj možné riešenia upozornili používatelia na komunitnom fóre Reddit.

Panel vôbec nefunguje

Čakanie na vydanie opravnej aktualizácie pri pohľade na spomínané riešenia síce nevyzerá až tak zle, no problémom je to, že panel úloh v tomto prípade vôbec nefunguje. Nereaguje na vstupy a nedá sa s ním teda vôbec pracovať. Preto je tento problém so starým panelom úloh v novom systéme extrémne otravný. Našťastie sa vyskytuje len veľmi sporadicky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať