Voyo zadarmo: Ako službu vyskúšať bezplatne na 7 dní?

Streamovacia služba Voyo vznikla v roku 2012. Postupom času sa prebojovala do pozície silného hráča na slovenskom trhu. Dnes sa už chváli značným počtom predplatiteľov.

Mediálna skupina CME koncom februára 2024 oznámila, že streamovacia služba Voyo dosiahla jeden milión platiacich predplatiteľov. Tvrdí, že Voyo stáva lídrom medzi lokálnymi poskytovateľmi videoobsahu predplatiteľom na väčšine trhov, kde pôsobí skupina CME. Ide o Česko, Bulharsko, Rumunsko, Chorvátsko, Slovensko a Slovinsko.

Žiadne konkrétne čísla pre krajiny neuvádza. Pre pripomenutie, služba k augustu 2023 hlásila 570-tisíc mesačných predplatiteľov. Dnes služba patrí medzi silných hráčov na Slovenskom a Českom trhu. Do veľkej miery stavila na lokálny obsah, ku ktorému pridáva obsah tretích strán – vo veľkej miere ide o tituly staníc TV Markíza a TV Nova.

Aký obsah Voyo ponúka?

Silnou stránkou služby je slovenský a český dabing väčšiny obsahu – viac ako 1 300 filmov a seriálov. Okrem dlhodobého obsahu je v rámci služby dostupné aj vysielanie staníc TV Markíza, Doma, Dajto, Krimi, Nova Sport 1, Nova Sport 2 a Nova International. Nechýbajú prenosy zápasov slovenskej Niké ligy. Mediálna skupina službu podporuje aj tým, že vybraný obsah staníc TV Markíza a TV Nova sprístupňuje s predstihom niekoľkých dní.

Tlačová správa uvádza, že mediálna skupina “značnú časť zdrojov” investuje do do výroby nového lokálneho obsahu, ktorý označuje za ťažisko svojej stratégie. V rozmedzí rokov 2021 až 2024 vyprodukovala 37 Voyo Originálov. Z nedávnych titulov spomína dokumentárnu sériu Do neba a do pekla: Generácia Žilina, kriminálnu minisériu Metóda Markovič: Hojer a špionážny triler Extraktori.

Medzi obsahu, ktorý službe Voyo funguje sú reality šou. Uviedla to vo vyhlásení k novej sérii Survivor: “Reality šou sa na Voyo dlhodobo tešia mimoriadne vysokej obľube a Survivor v tomto smere nie je výnimkou.” Predtým na službe Voyo prebiehalo vysielanie reality šou Big Brother Česko & Slovensko a Jama levova. Obsah služby Voyo si viete dopredu obzrieť v jej katalógu.

Voyo o zákazníka bojuje hlavne atraktívnou cenou 5,99 € mesačne. Voyo je k dispozícii na osobných počítačoch, telefónoch a tabletoch s operačným systémom Android a iOS a na vybraných Smart televízoroch.

Presný prehľad podporovaných zariadení je zverejnený na oficiálnej stránke služby. Službu je možné používať na piatich zariadeniach v rámci jedného profilu, pričom súbežné sledovanie obsahu je možné na dvoch zariadeniach. Voyo na rozdiel od známych streamovacích platforiem ako Netflix či HBO Max ponúka obsah maximálne v rozlíšení Full HD. Podpora pre 4K chýba.

Vybrané tituly si môžete stiahnuť v aplikácii Voyo do a sledovať ich bez nutnosti pripojenia k internetu. Väčšinou je obsah uložený po dobu 30 dní, v niektorých prípadoch máte na pozretie obsahu 48 hodín. Potom je stiahnutý obsah vymazaný.

Dá sa Voyo pozerať zadarmo?

Voyo ponúka bezplatné skúšobné obdobie, kedy je službu možné bezplatne využívať počas obdobia 7 dní. Má to svoje obmedzenia a to dosť výrazné. Počas skúšobného obdobia nie je možné sledovať sledovať športový obsah (vrátane Niké ligy), tituly Voyo Originál, Voyo Špeciál, Voyo Film a živé vysielanie.

V niektorých prípadoch môže byť zablokovaná malá čiastka napr. 0,01 € alebo 0,04 € (väčšinou do 14 dní). Táto suma vám bude po čase vrátaná. Zadarmo sa Voyo dá využívať počas 7 dní, potom sa môžete rozhodnúť či v tom chcete pokračovať alebo predplatné zrušíte. Ak už platiť nechcete treba si dať pozor na to, aby ste predplatné zrušili najneskôr 1 hodinu pred uplynutím 7-dňového skúšobného obdobia.

Bezplatné 7-dňové skúšobné obdobie je jediným legitímnym spôsobom ako Voyo pozerať zadarmo. Niektorý obsah je občas dostupný úplne zadarmo. Vtedy stačí mať vytvorený používateľský účet a nemusíte mať uhradené predplatné. Ponuka bezplatného obsahu je prirodzene veľmi limitovaná.

Ďalšou možnosťou je využitie ponúk od mobilných operátorov. Telekom pre svojich zákazníkov ponúka benefit Voyo štart. Prvých 14 dní môžete sledovať neobmedzený počet videí potom je dostupných 5 videí na Voyo každý mesiac podľa vlastného výberu. Dostupné je to pre zákazníkov so službou Magio Televízia, T-paušál, Telekom paušál, Biznis paušál, Magio Internet a Biznis NET.

Podobnú možnosť vo forme benefitu Voyo štart ponúka aj O2 alebo DIGI. Z času na čas operátori zvyknú ponúkať Voyo zadarmo aj na dlhšie obdobie. Príkladom je narodeninový darček VOYO na 3 mesiace, čo ponúkalo O2. Poukaz na Voyo zadarmo je niekedy taktiež pribalený ako darček k novým televízorov.

Zaujímavé je aj to, že služba začala ponúkať aj darčekové poukazy. Svojich blízkych alebo známych viete obdarovať predplatný na 1 mesiac, 3 mesiace, 6 mesiacov a 12 mesiacov. Pri registrácii do služby je vtedy potrebné zadať kód z darčekového poukazu. Namiesto platby sa služba aktivuje na dané obdobie.

Voyo ako darček viete darovať aj vďaka fyzickým poukazom. Tie je možné zakúpiť v kamenných predajniach Billa a GECO.

Predplatné Voyo v ponuke aplikácie O2

Ako získať Voyo zadarmo na 7 dní?

Registrácia do služby Voyo štandardne prebieha na oficiálnej stránke. Ako som spomínal, spraviť sa to dá aj v aplikácii mobilného operátora, kedy sa cena mesačného predplatného Voyo pripočítava do faktúry za mobilné služby. Takto vyzerá postup na webe Voyo:

 • Vo webovom prehliadači otvoríme stránku https://voyo.markiza.sk/.
 • Do okienka “E-mailová adresa” zadajte svoj e-mail a kliknite na tlačidlo “Vyskúšať na 7 dní zadarmo”.
 • V ďalšom kroku potvrďte e-mailovú adresu a zadajte heslo, ktoré chcete používať na prístup k službe Voyo. Zaškrtnite, že súhlasíte s obchodnými podmienkami.
 • Kliknite na tlačidlo “Pokračovať”.
 • Vyberte, že chce predplatné “Voyo na skúšku”. Kliknite na tlačidlo “Pokračovať”.
 • Vyberte platbu platobnou kartou. Zadajte údaje.
 • Platbu potvrďte.

Ako zrušiť predplatné Voyo?

Ak už Voyo nechcete používať tak je potrebné zrušiť predplatné. Platbu predplatného môžete zrušiť po prihlásení sa do Vášho používateľského účtu na internetových stránkach Voyo. V aplikácii táto možnosť chýba.

Po zrušení opakovanej platby je službu Voyo možné používať až do konca zaplateného obdobia. Potom sa účet stáva neaktívnym. To znamená, že pre opätovné sledovanie obsahu sa stačí prihlásiť a uhradiť predplatné. Zrušením predplatného nedochádza k zrušeniu účtu.

Predplatné Voyo sa dá aktivovať aj cez aplikácie mobilných operátorov. V takom prípade je ho taktiež potrebné zrušiť cez túto aplikáciu alebo cez zákaznícku linku operátora.

Ak napríklad chcete zrušiť Voyo cez Telekom, tak to môžete spraviť zavolaním na zákaznícku linku 0800 123 456, cez webové rozhranie Môj Telekom alebo v aplikácii Magio TV, kde sa má nachádzať možnosť “ZRUŠIŤ Voyo štar”. Fungovať by malo aj zrušenie predplatného v profile na stránke služby Voyo.

Pokiaľ máte nastavené predplatné s automaticky opakovanou platbou, kliknite na Zrušiť predplatné. Voľbu potvrdíte kliknutím na Zrušiť predplatné Voyo. Po presmerovaní na stránku pre zrušenie kliknete na Zrušiť predplatné v spodnej časti stránky a Vašu voľbu následne potvrdíte kliknutím na Áno.

Prípadne je tu ešte možnosť odstúpiť od zmluvy zaslaním vyhlásenia na voyo@markiza.sk. Popisuje to dokument “POUČENIE O UPLATNENÍ PRÁVA NA ODSTÚPENIE OD ZMLUVY K SLUŽBE VOYO“. Vzorový formulár na odstúpenie od zmluvy vyzerá nasledovne:

Týmto oznamujem/oznamujeme, že odstupujem/odstupujeme od zmluvy o poskytnutí tejto
služby*: …………..

Dátum objednania/dátum prijatia* …………..

Meno a priezvisko Registrovaného užívateľa/užívateľov*
…………..

Adresa Registrovaného užívateľa/užívateľov*…………..

Podpis Registrovaného užívateľa/užívateľov* (iba ak sa
tento formulár podáva v listinnej podobe) …………..

Dátum …………..

*Nehodiace sa prečiarknite.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Mohlo by zaujať