Ako zaplatiť VOYO cez SMS? Táto možnosť zostala dodnes

  • Platforma Voyo dávnejšie ponúka možnosť platby predplatného cez SMS.
  • Časom to ale zrušila a dneska propaguje priamu platbu platobnou kartou.
  • Jedna možnosť ako zaplatiť Voyo cez SMS tu ale zostala. Oficiálna.

Známa slovenská streamovacia služba Voyo svojho času ponúkala možnosť predplatné uhradiť prostredníctvom SMS správy. Tá sa posielala na číslo 8833, spoplatnená bola sumou mesačného predplatného a pre ľudí, ktorí nechceli zadávať číslo svojej platobnej karty, to bola skvelá možnosť. Dnes je síce možné predplatné Voyo naďalej uhrádzať cez mobilného operátora, no pôvodná možnosť ako zaplatiť Voyo cez SMS akosi chýba. Prebieha to už cez aplikáciu.

V aplikáciách mobilných operátorov, ako je napríklad O2, sa dá k predplatnému Voyo dostať cez sekciu Predplatné, no v tomto prípade sa mesačný poplatok účtuje ako súčasť faktúry a celé to stojí na predpoklade, že máte mobilnú aplikáciu O2. To je trochu iný princíp než jednoduchá platba SMS správou.

Ak by ste na oficiálnej stránke služby hľadali informáciu ako zaplatiť Voyo cez SMS správu, tak by ste neuspeli. Veci sa dnes majú tak, že služba túto možnosť už neponúka. Potvrdila to aj podpora služby, ktorá ako najlepšiu možnosť odporúča klasickú registráciu s využitím platobnej karty. Alternatívne je možné službu aktivovať a platiť cez mobilného operátora, čo som spomínal. Rovnakú skutočnosť potvrdila aj podpora O2, kde som si to pre istotu overoval.

Kedy presne bola možnosť zaplatiť Voyo cez SMS správu neviem, no pravdepodobne k tomu došlo už dávnejšie. Príspevky k tejto téme sa na oficiálnom facebookovom profile služby objavovali napríklad v roku 2012 či 2014. Zmienka o tom ako zaplatiť Voyo cez SMS sa ale nachádza napríklad v cenníku Orange z roku 2019 aj so spomínaným číslom 8833. Nech už oficiálne zrušenie tejto možnosti prebehlo kedykoľvek, nič to nemení na fakte, že dnes to už dostupné nie je.

ako zaplatiť Voyo cez SMS

Napriek tomu všetkému tu ešte prekvapivo existuje možnosť ako zaplatiť Voyo cez SMS správu. Nezastrešuje to priamo Voyo ale oficiálny obchodný partner. Ide o portál Herne-kupony.sk, ktorý predáva kupóny na Voyo a ako jednu z možnosti uhradenia platby ponúka platbu mobilom.

Drobná “zrada” je v tom, že si za to účtuje aj poplatok. Zatiaľ čo pri pôvodnom platení SMSkou, ktorú malo Voyo, ste platili len sumu vo výške samotného predplatného (5,99 €), pri kúpe spomínaného kupónu zaplatíte 8,7 €.

Z toho, čo sa mi podarilo zistiť je práve toto jediná legitímna cesta ako zaplatiť Voyo cez SMS správu, respektíve mobilom. Je to oficiálna cesta, ktorú potvrdila aj podpora služby. Aj v tomto prípade ale platí, že je to trochu odlišný princíp než pôvodná priama platba, pretože si kúpite kupón.

Úprimne povedané, pri mesačnom kupóne sa to neoplatí a lepšie je zvoliť tú platbu kartou alebo cez aplikáciu operátora. Ak vám tieto možnosti nevyhovujú, tak je tu ešte možnosť zakúpiť kupón v sieti trafík GECO. Na číslo 8833 ale už nič neposielajte :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať