Má WhatsApp výpadok alebo je problém u vás? Takto si to overíte

  • Zvykli sme si, že naše obľúbené služby máme dostupné nonstop.
  • Napriek tomu sa nedá na 100 % zabrániť všetkým výpadkom.
  • Ukážeme si ako si rýchlo viete overiť či má WhatsApp výpadok.

Pri moderných službách sme si akosi automaticky zvykli, že sú neustále dostupné. Stačí aplikáciu alebo prejsť na webovú stránku a naša obľúbená služba sa okamžite načíta. 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Vždy a všade. A ak niečo náhodou nefunguje, tak sme z toho poriadne prekvapení. Že má WhatsApp výpadok? Ako je niečo také vôbec možné?! To je zrada!

Každá veľká služba samozrejme robí všetko možné, a niekedy aj priam nemožné, preto, aby bola dostupná v najväčšej miere. Ideálne nonstop. Realita je ale samozrejme taká, že technológie dokážu nepríjemne prekvapiť. Niečo sa proste pokazí a služba na nejaký čas nefunguje. Pri veľkých hráčov sa to nestáva často a výpadok typicky trvá krátko. Veď to poznáte, čas sú peniaze a pre veľké firmy typu Facebook to platí dvojnásobne.

Napriek tomu sa menším či väčším výpadkom nedá úplne vyhnúť. A tak sa môže stať, že výpadok postihne aj WhatsApp. V takýchto prípadoch to zvykne skĺzať k otázke: Je problém u mňa alebo má WhatsApp výpadok? Existuje pomerne jednoduché riešenie ako si niečo také viete overiť.

Ak má problém obľúbená sociálna sieť alebo komunikačná aplikácia, tak sa to väčšinou rýchlo rozkríkne a informuje o tom každé väčšie médium. Veď to, že by mal WhatsApp výpadok sa nestáva veľmi často, a tak to prirodzene priťahuje veľkú pozornosť. Ľudia zisťujú čo sa to vlastne deje, no a médiám ich s radosťou servírujú vysvetlenie.

Problém je v tom, že výpadok služby alebo obľúbeného webu nemusí mať vždy globálny charakter. Niekedy môže ísť o menší výpadok lokálneho charakteru. Napríklad sa upiekol server, ktorý obsluhuje časť Európy, kam patrí aj Slovensko, a služba zrazu nefunguje.

Väčšinová časť používateľov ale neregistruje vôbec žiaden problém, a preto hľadanie informácií či má WhatsApp výpadok nemusí na zahraničných stránkach či fórach vždy skončiť úspešne. Väčšinou ale stačí otvoriť Facebook a do pár minút sa dozviete, že nejaká známa služba má problém. Stačí prebehnúť oficiálne profily danej služby. Je tu aj rýchlejšia cesta.

Má WhatsApp výpadok? Takto si to rýchlo overíte

Veľmi užitočným pomocníkom pri sledovaní dostupnosti a výpadkov rôznych služieb je stránka Downdetector.sk. Tá sa celá špecializuje práve na monitorovanie problémov najpopulárnejších služieb. WhatsApp nie je výnimkou.

Stránka Downdetector je dostupná v rôznych jazykových verziách, vrátane slovenskej. Nie je to však len o preklade rozhrania. Pre každý región sú sledované iné služby a ich dostupnosť. To je dobrá správa, pretože ako som spomínal, výpadok v Amerike ešte automaticky nemusí znamenať, že problémy bude mať aj európska verzia služby.

Hlásenia o problémoch prichádzajú priamo od používateľov. Pokiaľ skutočne došlo k nejakému väčšiemu problému, tak to bude badateľné už pri prvom pohľade na grafy, ktoré sú tu zverejnené. Zjednodušene povedané: zelená je v pohode, červená je jasný problém.

Vráťme sa k hlavnej veci. Downdetector monitoruje aj to, či má WhatsApp výpadok. Ide o veľmi populárnu službu, takže rýchly prehľad o jej aktuálnom stave sa nachádza rovno na hlavnej stránke.

Ak by ste tam WhatsApp nevedeli nájsť, tak do políčka “S akými službami máte problém?” napíšte “WhatsApp”. Alebo si uložte odkaz: https://downdetector.sk/problemy/whatsapp/. Hlavne sa ale uistite, že máte v pravom hornom rohu znak “SK”, ktorý hovorí o tom, že pozeráte na rozhranie a situáciu pre Slovensko.

WhatsApp výpadok

Okrem spomínaného grafu je tu prítomná aj sekcia s komentármi od používateľov. Tá sa pri problémoch samozrejme zvykne zaliať rôznymi upozorneniami a sťažnosťami, vďaka čomu máte ďalší jasný indikátor, že niečo nie je v poriadku.

Ďalšieho možného pomocníka nájdete na pravej strane webu. Ide o sekciu “Skontrolujte stav Whatsapp v iných krajinách” s vlajkami rôznych štátov. Po kliknutí na vlajku sa dostávate do prehľadu stavu služby pre danú krajinu.

Ako som spomínal, nemusí to byť úplne ideálne, no ak by ste preleteli stav služby v domovskej krajine a pár našich európskych susedov, tak to nemusí byť na škodu. Takže takto si najbližšie viete overiť, čo je v pozadí toho, že vám zrazu nefunguje WhatsApp.

Viac k téme WhatsApp:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať