Ako nainštalovať WhatsApp? Postup je veľmi jednoduchý

 • WhatsApp ešte stále patrí medzi populárne komunikačné aplikácie.
 • Používa sa bezplatne. Na posielanie správ stačí internetové pripojenie.
 • Neviete ako nainštalovať WhatsApp do svojho zariadenia? Je to ľahké!

WhatsApp patrí medzi najpopulárnejšie komunikačné služby dneška. Každý používateľ je registrovaný na svoje telefónne číslo, čo znamená, že prakticky okamžite po inštalácii sa dokážete pustiť do posielania správ svojim kontaktom.

Posielanie textových správ, ale aj hlasová či iná komunikácia cez WhatsApp je zadarmo. Potrebujete akurát aktívny prístup na internet. V princípe to funguje prakticky ako Messenger od Facebooku. Rozdiel je hlavne v tom, že tu máte svoje konto viazané na telefónne číslo.

Úplným štandardom je preto prirodzene používanie mobilnej aplikácie, no WhatsApp ponúka aj možnosť ako ho používať na počítači. Neviete ako nainštalovať WhatsApp do svojho zariadenia? Poďme sa na to pozrieť!

Ako nainštalovať WhatsApp na mobile?

Inštalácia aplikácie WhatsApp do vášho smartfónu prebieha rovnako ako inštalácie akejkoľvek inej aplikácie. WhatsApp je populárnou a úplne bežnou aplikáciou, čo znamená, že je zaradená do ponuky obchodov s aplikáciami ako je Obchod Play či App Store.

Na to, aby ste mohli inštalovať aplikácie z Obchodu Play potrebujete mať vytvorené konto Google. To by nemal byť žiaden problém, pretože dnes ho potrebujete aj na plynulé využívanie vášho Android smartfónu. Nepredpokladám preto, že by ste toto konto nemali vytvorené.

Ak by som sa náhodou mýlil, tak tu máte postup ako si vytvoriť Google účet. Aj v tomto prípade platí, že je to úplne bezplatné. Postup ako nainštalovať WhatsApp do smartfónu so systémom Android je potom nasledovný:

 • Medzi aplikáciami nájdeme a otvoríme Obchod Play.
 • Ťukneme do lišty “Hľadať aplikácie…”.
 • Napíšeme whatsapp a potvrdíme vyhľadanie.
 • Vo výsledkoch nájdeme “WhatsApp Messenger” od “WhatsApp LLC”. Ťukneme na túto aplikáciu. Nemal by to byť problém nájsť. Táto aplikácia má v čase písania tohto textu 182 miliónov recenzií a viac ako 5 miliárd stiahnutí. To je dobrá pomôcka…
 • V prehľade aplikácie klikneme na tlačidlo “Inštalovať”.
 • Počkáme, kým sa inštalácia dokončí.
 • Hotovo. Práve sa nám podarilo nainštalovať WhatsApp do Android smartfónu.
nainštalovať WhatsApp

Potom už len stačí aplikáciu zapnúť, zvoliť si jazyk, potvrdiť podmienky používania a registrovať sa zadaním svojho telefónneho čísla. Potom bude ešte potrebné aplikácii udeliť prístup ku vašim kontaktom, aby ste sa dokázali spojiť so známymi a priateľmi.

Pozor na podvody a alternatíva pre Huawei

Ešte upozorním, že z času na čas sa objavujú falošné správy, že bude WhatsApp spoplatnený, no netreba tomu veriť. Aktuálne sú trendom aj podvody priamo v komunikácii na WhatsAppe. Najnovšie to boli falošní policajti. Takže bacha a neverte všetkému…

Pre používateľov smartfónov Huawei bez prístupu k Obchodu Play je dobrou správou, že WhatsApp je možné nainštalovať z Huawei AppGallery. Prípadne môžete využiť inštalačný súbor pre Android, ktorý je prekvapivo zverejnený priamo na oficiálnej stránke WhatsApp. Je to klasický .apk súbor, ktorý sa skrýva za tlačidlom “Inštalačný balík”.

Ako nainštalovať WhatsApp na počítač?

Dobrou správou je, že aplikácia WhatsApp pre počítače skutočne existuje. Zlou správou je, že dostupná je len pre operačný systém Windows 10 a novšie, prípadne pre Mac OS 11 a novší. Ak teda máte iný operačný systém, tak nainštalovať WhatsApp nemôžete.

Pre také prípady je ale dostupná veľmi rýchla alternatíva – online rozhranie WhatsApp , ktoré sa dá používať priamo vo webovom prehliadači. Viac o tom ako používať WhatsApp na PC som popísal v samostatnom článku. Mrknite na to.

Vráťme sa k tomu ako nainštalovať WhatsApp na počítače s Windows 10 a novším. Dopredu upozorním, že na to s veľkou pravdepodobnosťou budete potrebovať konto Microsoft. Ak ho ešte nemáte, tak tu je postup ako vytvoriť konto Microsoft. Je to dosť jednoduché a bezplatné.

Spomínané konto Microsoft potrebujeme na prihlásenie do obchodu s aplikáciami Microsoft Store. Niekedy sa aplikácie z Microsoft Store dali inštalovať aj bez prihlásenia, takže to môžete najskôr vyskúšať. Ak to už nebude fungovať a do počítača si stále budete chcieť nainštalovať WhatsApp, tak potom si to konto proste vytvorte.

Postup ako nainštalovať WhatsApp do počíta je potom jednoduchý:

 • Otvoríme systémovú aplikáciu Microsoft Store a vyhľadáme WhatsApp.
 • Alebo navštívime oficiálny web WhatsApp.com, kde klikneme na tlačidlo “Získať od spoločnosti Microsoft”. Následne potvrdíme presmerovanie do Microsoft Store kliknutím na “Otvoriť Microsoft Store”.
 • Výsledok je v obidvoch prípadoch rovnaký. Dostaneme sa na prehľad aplikácie WhatsApp v Microsoft Store.
 • Potom už len stačí kliknúť na tlačidlo “Inštalovať” a chvíľku počkať.
 • Hotovo. Práve sa vám podarilo nainštalovať WhatsApp do počítača.

Ak máte MacOS, tak aplikáciu hľadajte v App Store, prípadne využite inštalačný súbor, ktorý je zverejnený priamo na oficiálnej stránke WhatsApp.com.

nainštalovať WhatsApp
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Windows 10 Pro

Ako stiahnuť Windows 10 zadarmo?

Ako stiahnuť Windows 10 zadarmo dnes už nie je otázkou, ktorá by mala evokovať niečo nekalé. Dostupná je oficiálna cesta ako na to.