Lenovo Legion 7i

Lenovo Legion 7i a Lenovo Legion 5i – výkonné modely pre hráčov

Lenovo pristupuje k rozšíreniu svojej ponuky herných notebookov Legion. Séria bude obohatená o nové zariadenia, ktoré ponúknu poslednú generáciu grafických kariet NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER s dizajnom Max-Q a tiež procesory 10. generácie Intel Core H.

Lenovo Legion 7i a Lenovo Legion 5i

Medzi nové prírastky patria notebooky Lenovo Legion 7i a Lenovo Legion 5i. Model s vyšším modelovým označením bude prirodzene výkonnejším z dvojice, osadené v ňom budú grafické karty rodiny GeForce RTX SUPER. V prípade Lenovo Legion 5i bude v ponuke maximálne NVIDIA GeForce RTX 2060. Obidva však dostanú 10. generáciu procesorov Intel Core H.

Spomínané grafické karty GeForce RTX SUPER boli čerstvo predstavené a vychádzajú z modelov pre stolové počítače. V porovnaní s originálnou desktopovou sériou majú byť až o 25% výkonnejšie. To aspoň vo vyhlásení uvádza NVIDIA.

Dostupné budú aj vo vyhotovení Max-Q. To znamená, že notebooky budú stále veľmi výkonné, no pomerne tenké a podľa oficiálneho vyjadrenia sa majú dať pomerne ľahko uchladiť. Samozrejme, že je potrebné počkať na prvé reálne testy, ktoré ukážu ako to vyzerá v praxi.

Lenovo Legion 7i

Všetky nové modely série Legion budú ako prvé disponovať technológiou NVIDIA Advanced Optimus za účelom zvýšenia výdrže batérie. Funguje to tak, že funkcia deteguje záťaž GPU a podľa potreby automaticky prepína medzi grafickou kartu NVIDIA (pri vysokej záťaži) alebo integrovaným grafickým riešením Intel (pri menšej záťaži).

Riešenie má pomôcť zachovať výdrž batérie pri spustení menej náročných aplikácií a poskytnúť maximálny výkon a snímkovú frekvenciu pri hraní hier.

Lenovo Legion 7i

Ceny a dostupnosť

Notebooky Lenovo Legion 5i s možnosťou voľby grafickej karty až po RTX 2060, budú k dispozícii od 999 €. Lenovo Legion 7i budú k dispozícii od 1799 €. Oba modely by mali doraziť na slovenský trh v máji 2020.

Po nových grafikách siahnu aj ďalší výrobcovia

Nové grafické karty od spoločnosti NVIDIA dostanú do vienka aj notebooky od ďalších prominentných výrobcov. Predbežne sa spomínajú modely Acer Nitro 5, ASUS ROG Strix G15, HP Omen 15 a MSI GF65 Thin. Má pritom ísť len o stručnú ukážku a celkovo je pripravených vraj viac ako 100 modelov.

Zdroj: TS

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať