Ako sa dovolať na blokované číslo?

  • Nie je to vôbec príjemná situácia. Hlavne ak ste nič nespravili.
  • Zrazu sa nemôžete spojiť so známym či obchodným partnerom.
  • Zablokoval vás. Je tu však cesta ako sa dovolať na blokované číslo?

Tomu, že si niekto zablokoval vaše telefónne číslo väčšinou predchádza nejaká nie celkom príjemná situácia. Preto je už v samotnom začiatku dobre zvážiť, či vôbec má zmysel hľadať nejaký postup ako sa dovolať na blokované číslo. Aby to náhodou celú situáciu ešte nevyostrilo a podobne…

Nejaké tie metódy tu síce sú, no úspech je veľmi otázny. Každá z týchto možností totiž môže veľmi rýchlo naraziť. Nečakajte žiadne prešpekulované triky alebo prapodivné aplikácie, ktoré sľubujú priam “špionážne zázraky”. Ide o jednoduché veci, ktoré v princípe fungujú, no nemôžete od nich čakať zázraky.

Ako sa dovolať na blokované číslo? Skrytím svojho čísla

Jednou z možností ako sa dovolať na blokované číslo je súkromné číslo. To znamená, že pre protistranu vaše telefónne číslo zostane skryté. Namiesto neho sa zobrazí informácia “Súkromné číslo”. Týmto spôsobom je možné obísť nástroje, ktoré boli použité na zablokovanie vášho čísla.

Zjednodušene povedané váš telefón/operátor neposkytne vaše telefónne číslo ako identifikátor, a tak smartfón protistrany nevie, kto volá, takže blokovanie konkrétneho čísla nemôže fungovať. Má to však veľký háčik. Respektíve hneď dva.

Prvou vecou je, že väčšina ľudí nereaguje na to, keď sa namiesto konkrétneho čísla na displeji zobrazí “Súkromné číslo”. Proste to nezdvihnú. Druhou vecou je, že dosť ľudí hovory od súkromných čísel automaticky blokuje v nastaveniach smartfónu.

Ak však ide o niekoho menej zručného, tak je možné, že to nastavené nemajú. Vtedy môže byť využitie súkromného čísla (Skryté ID volajúceho) skutočne jednou z možností ako sa dovolať na číslo, ktoré vás zablokovalo.

SMS ako možný pomocník?

Niekedy to fungovalo tak, že na číslo, ktoré si vás zablokovalo, ste sa nemohli dovolať, no dalo sa s ním spojiť pomocou SMS správy. Dnes je situácia o dosť iná. Väčšina moderných smartfónov už pri zablokovaní čísla ignoruje aj SMS správy.

Vyskúšal som zabudovanú funkciu v Android 12 na blokovanie čísel. SMS správa od blokovaného čísla neprišla. Nezobrazila sa notifikácia a SMSka nebola zobrazená medzi prijatými správami.

Obsah sa nezobrali ani v sekcii “Spam a blokované”. Tam je informácia o tom, že dané telefónne číslo je blokované a zobrazené sú správy prijaté ešte pred zablokovaním. Nová správa poslaná po zablokovaní tu už nie je. Filtrovanie teda dnes funguje veľmi efektívne.

Teoreticky je tu možnosť, že SMS správa by mohla prejsť. A to v prípade, že na zablokovanie vášho čísla bola použitá niektorá z aplikácií, ktoré takýto prípad nemajú ošetrený. Síce to nie je úplne cesta ako sa dovolať na blokované číslo, no aspoň nejaké spojenie by sa možno podarilo nadviazať… Reálne by som sa na to ale nespoliehal.

WhatsApp

WhatsApp je známy tým, že na jednoduché spojenie používateľov používa ako hlavný identifikátor telefónne číslo. Aplikáciu si stiahnete do smartfónu, hneď vidíte kto z vašich kontaktov ju používa a môžete sa s ním spojiť. V porovnaní s Facebookom je to omnoho jednoduchšie, pretože nemusíte ručne pridávať a hľadať ľudí, aby ste im mohli napísať či zavolať.

V kontexte toho, že si vás nejaké číslo zablokuje to ale funguje úplne oddelene od systému či blokovacích aplikácií. To znamená, že ak si vás niekto zablokuje v Androide, tak to automaticky neznamená, že vás zablokoval aj na WhatsAppe.

Inak povedané, SMS a hovory síce smartfón ignoruje, no správy a hlasové hovory v aplikácii WhatsApp to neovplyvnilo a normálne prechádzajú. Samozrejme, že len do momentu, kedy si vás protistrana nezablokuje priamo v aplikácii WhatsApp.

Aj tam je totiž funkcia “Blokované kontakty”, no ako som spomínal, je nezávislá na blokovaní klasických hovorov. Proste to človek musí spraviť ručne. WhatsApp preto teoreticky môže byť jedným z nástrojov ako sa dovolať na blokované číslo.

Nové telefónne číslo

Ďalšou metódou, ktorá funguje už zo samotného princípu, je použitie iného telefónneho čísla. Buď si zoženiete novú SIM kartu alebo si od známeho požičiate smartfón. Vzhľadom na to, že využívate úplne iné telefónne číslo, než to, ktoré je blokované, sa musíte dovolať.

No.. takto… Zvoniť to bude, to či to protistrana zdvihne je už iná vec. A potom je tu ešte otázka či to okamžite nezloží v momente, kedy zistí kto volá.

Existujú aj aplikácie, ktoré dokážu vytvoriť virtuálne telefónne číslo. No tie sú väčšinou platené, obmedzené na použitie vo vybraných krajinách a využívajú predvoľby z exotických krajín (ktoré vám len tak niekto nezdvihne). Osobne som nič také neskúšal, no asi to tak trochu stojí za zmienku.

Ak sa vám chce hľadať viac, tak sú to aplikácie ako Burner: Second Phone Number alebo Line2 – Second Phone Number. Mám však také podozrenie, že toto funguje len v USA a Kanade, pretože pri mnohých podobných aplikáciách sa objavuje také upozornenie. Preto hovorím, že ak vás to zaujalo, tak si poriadne naštudujte. Čítajte podmienky, ceny, obmedzenia atď…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať