Android a otravné telefonáty: Ako zablokovať číslo?

Otravné a podvodné telefonáty sú niečím, s čím má svoju osobnú skúsenosť asi každý z nás. Sú to veci, ktoré nás zbytočne vyrušujú a najradšej by sme sa im úplne vyhli. Nie vždy je to samozrejme možné. 

Chronickí prezváňači. Neodbytný kamarát s ďalšou prevratnou ponukou na rýchle zbohatnutie. Bývalá spolužiačka, ktorá sa cez noc stala finančnou poradkyňou. Podvodníci vydávajúci sa za Microsoft či predajca prevratného produktu, ktorý má úplne zmeniť život. 

To je len niekoľko príkladov na hovory spadajúce do kategórie s jasným označením NEDVÍHAŤ. Aj to je jedno z možných riešení. Neznáme telefónne čísla si vopred overiť a tie príliš dobre známe rovno ignorovať. 

Pristupovať sa k tomu, našťastie, dá aj trochu proaktívnejšie. Naučiť sa ako zablokovať telefónne číslo a túto znalosť potom využívať podľa potreby. 

Neželané telefonáty sú vecou, ktorá trápi ľudí po celom svete, preto asi nebude veľkým prekvapením, že zablokovanie čísla dnes už nie je náročnou vecou. V prípade smartfónov so systémom Android ide o veľmi jednoduchú záležitosť. 

Blokovanie hovorov zvykne byť štandardnou súčasťou systému Android a človek sa nemusí trápiť s hľadaním a sťahovaním žiadnej špecializovanej aplikácie z obchodu Google Play. Stačí pár kliknutí a obťažujúcim hovorom bude rázny koniec. 

Presný postup sa môže mierne líšiť v závislosti od toho, akú značku má váš smartfón, no základný princíp zvykne byť prakticky totožný. Líšiť sa môže aj to akým spôsobom sa funkcia blokovania vysporiada s oznámením o blokovaní. 

Niektoré smartfóny zobrazia notifikáciu, že vám snažilo dovolať blokované číslo, iné zvolia princíp úplnej ignorácie. V obidvoch prípadoch ale platí, že zablokované číslo sa vám nedovolá a váš smartfón sa mu bude hlásiť ako vypnutý.

Priama súčasť systému Android

Funkciu Blokované čísla hľadajte priamo v aplikácii Telefón, respektíve Kontakty. Ak máte dané číslo uložené tak si ho cez Kontakty otvorte, kliknite na symbol troch bodiek (…) a z ponuky vyberte možnosť “Blokovať čísla”.

Obdobne to funguje aj v prípade, že vám číslo volalo alebo prezvonilo. Vtedy si otvorte aplikáciu Telefón a na danom čísle podržte prst, čo by malo zobraziť kontextovú ponuku s možnosťou “Blokovať” alebo “Blokovať a nahlásiť spam”.

Je tu aj možnosť ručného zadania čísla, ktoré chcete blokovať. Vtedy siahnite po aplikácii Telefón, kde sa cez symbol troch bodiek (…) dostanete k ponuke “Nastavenia” a následne “Blokované čísla”. Tam kliknite na možnosť “Pridať číslo” a do kolonky napíšte číslo, ktoré chcete zablokovať. 

Pri smartfónoch niektorých značiek sa tieto možnosti môžu volať trochu odlišne, prípadne môžu byť viac zahrabené v nastaveniach. Napríklad budú umiestnené v ponuke “Hovor” pod názvom “Odmietnutie hovoru”. Alebo ich nájdete pod označením “Filter hovorov”, “Filter obťažovaní” alebo “Čierna listina čísel”.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako zrušiť presmerovanie hovorov?

Ak si už presne nepamätáte ako ste to vlastne nastavili, tak sa nemusíte vôbec báť. Postup ako zrušiť presmerovanie hovorov je jednoduchý.