Ako vypnúť automatické spúšťanie aplikácie Xbox?

Aplikácia Xbox, ktorá je súčasťou Windows 10, môže mať z pohľadu používateľov čiastočne otravný aspekt svojho správania. Po tom, čo ju používateľ raz spustí, zvykne nastať situácia, kedy si aplikácia nastaví automatické spúšťanie pri každom štarte systému.

Nejde o nič neobvyklé, takýto mechanizmus je pri aplikáciách bežný. Akurát pri aplikácii Xbox ide o to, že pre bežného používateľa neprináša až takú veľkú pridanú hodnotu, aby sa jej automatické spúšťanie a nepretržitý beh prakticky oplatili.

Preto sa ako bežný používateľ môžete dostať do situácie, že spúšťaniu aplikácie pri zapnutí systému chcete zabrániť. Postup ako to môžete dosiahnuť vo všeobecnosti pre každú aplikáciu nájdete v tomto článku, no v praxi sa to dá spraviť aj jednoduchšie – priamo cez nastavenia aplikácie Xbox.

  • V aplikácii Xbox kliknite na ikonu používateľa “Profil a nastavenia”.
  • Z ponuky vyberte možnosť “Nastavenia”.
  • V zozname sekcií kliknite na “Všeobecné”.
  • Hneď prvá možnosť v sekcii “Nastavenia spustenia” nájdete to čo hľadáte.
  • Ide o možnosť “Automaticky spúšťať aplikáciu pri spustení”.
  • Tú odkliknite a aplikácia Xbox sa už nebude zapínať s každým spustením systému.

Súčasne sa tu dá nastaviť aj to, aby sa aplikácia Xbox po vypnutí (kliknutie na krížik X) reálne ukončila, nie len minimalizovala. Toto môže byť tiež žiadaná úprava správania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať

Ako prepnúť Xbox One do slovenčiny?

Konzoly rodiny Xbox One si však viete do slovenčiny, prípadne češtiny prepnúť veľmi jednoducho. Používateľský zážitok sa tým veľmi spríjemní.