Ako vypnúť automatické zapínanie ThinkPadu po pripojení nabíjačky?

Hoci mojim denným spoločníkom je v ostatnej dobe notebook od ASUSu, pravidelne sa stretávam s rôznymi strojmi. Aj tento týždeň ma známy upozornil, že jeho ThinkPad sa automaticky zapína. Normálne ho vypne, a ak ho má na nabíjačke, tak sa po chvíľke opäť pozerá na pracovnú plochu. Niečo také pritom nechce.

Nikdy som sa nad tým nejak extra nezamýšľal, no ThinkPad má skutočne v BIOSe možnosť pre zapnutie takéhoto správania. Po pripojení na nabíjací adaptér sa notebook spustí.

Praktická stránka tejto možnosti mi akosi uniká. Veď keď notebook chcem používať pripojený na nabíjačku, tak ho zapnem tak či tak. Často pritom však chceme aby sa notebook v tichosti nabíjal, a vtedy je zbytočné, aby došlo k jeho zapnutiu.

V každom prípade za tým niečo asi bude. Lenovo by to do svojich notebookov nedalo len tak. Jedným z možných a veľmi pravdepodobných vysvetlení je používanie dokovacej stanice, kedy má takéto zapínanie zmysel.

Ako vypnúť automatické zapínanie ThinkPadu?

Pre tých, ktorí chcú automatické zapínanie po pripojení nabíjačky vypnúť odporúčam navštíviť BIOS. Väčšinou sa tam dostanete tak, že na úplne úvodnej obrazovke s logom Lenovo stlačíte kláves F1 alebo F12. Následne prejdite do sekcie Config – Power a hľadajte možnosť Power on with AC attached. Tú vypnite.

Potom už pripojenie nabíjačky nebude znamenať aj zapnutie notebooku. Samozrejme, že ak túto možnosť chcete využívať, tak ju nevypínajte. Prípadne, ak ju používať chcete a aktuálne vám nefunguje, tak si ju cez BIOS zapnite.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať