Lenovo ThinkPad: Vynovená ponuka cieli na široké publikum

Spoločnosť Lenovo dnes oznámila najnovšie prírastky do portfólia ThinkPad: novú sériu T, sériu X a L, ktoré sú postavené na využití základných princípov dizajnu, inovácií a kvality.

K inováciám v rámci celého portfólia patria moderný pohotovostný režim, budenie hlasom, WiFi 6, podpora audio-vizuálnych technológii Dolby Audio a Dolby Vision, plus zákazníci môžu vybrané modely zvoliť v konfigurácii buď s procesormi Intel Core vPro 10. generácie alebo s ďalšou generáciou procesorov AMD Ryzen 4000 Mobile. Spoločnosť Lenovo bude prvým výrobcom počítačov, ktorý ponúkne procesory AMD Ryzen PRO 4000 Mobile.

TIP: Ak k novému zariadeniu Lenovo nejde vyzdvihnúť Red Dead Redemption 2, skúste to o pár dní

Základné vlastnosti nových strojov Lenovo ThinkPad

Lenovo ako súčasť krátkeho predstavenia nových ThinkPadov zverejnilo stručný prehľad vlastností a možností, ktoré ponúkajú.

 • Moderný pohotovostný režim ponúka smartfónový zážitok typu vždy zapnutý a vždy pripojený, v ktorom je systém naďalej pripojený s nízkou spotrebou energie a pokračuje v synchronizácii. Vďaka rýchlemu obnoveniu môžu používatelia rýchlo produktívne pracovať a funkcia Wake on Voice môže tento proces ďalej zjednodušiť.
 • WiFi 6 a až CAT 16 WWAN poskytujú veľmi rýchle možnosti pripojenia, ktoré skracujú časy sťahovania a prakticky kdekoľvek zaisťujú efektívnu prácu v cloude. WiFi 6 je navrhnuté tak, aby udržalo optimálnu rýchlosť pripojenia v nasýtených bezdrôtových sieťach a nový protokol WPA3 zvyšuje mieru zabezpečenia.
 • Nové unifikované komunikačné funkčné tlačidlá umožňujú rýchle prijímanie a zavesenie hovorov.
 • Technológie UHD, OLED a Dolby Vision displejov prinášajú brilantné vizuály, systém reproduktorov Dolby Atmos Audio na zariadeniach série ThinkPad T a X alebo Dolby Audio na sérii L, ponúkajú rozšírené zážitky zo zvuku.
 • Bezpečnostné riešenia ThinkShield pokračujú ako neoddeliteľná súčasť notebookov ThinkPad s voliteľným displejom PrivacyGuard ePrivacy a PrivacyAlert na modeloch s IR kamerou.
 • Ochrana webovej kamery ThinkShutter (krytka) a snímače odtlačkov prstov sú tiež k dispozícii na všetkých modeloch.
 • Notebooky už ako štandard spĺňajú podmienky testov Mil-Spec – Lenovo vykonáva 12 metód Mil-STD 810G s 22 postupmi.

ThinkPad T14, T14s a T15

14 a 15-palcové modely sú k dispozícii so systémom Windows 10 Pro a poháňané procesormi Intel Core vPro 10. generácie alebo v prípade modelov ThinkPad T14s a T14 aj mobilnými procesormi AMD Ryzen PRO 4000 Mobile. Najnovšie modely zahŕňajú všetky inovácie, ktoré by používatelia očakávali od prémiového prenosného počítača.

Moderný pohotovostný režim, Wake on Voice, systém reproduktorov Dolby Audio a jasnejšie displeje s voliteľnou podporou Dolby Vision všetky prispievajú k jedinečnej skúsenosti koncového používateľa. Pridáva sa aj najmodernejšie pripojenie s WiFi 6 a voliteľnou CAT 16 WWAN.

 • ThinkPad T14 bude dostupný koncom júna 2020, s predpokladanou cenou od 849 €.
 • ThinkPad T14s bude dostupný koncom júna 2020, s predpokladanou cenou od 1 029 €.
 • ThinkPad T15 bude dostupný koncom júna 2020, s predpokladanou cenou od 1 079 €.

ThinkPad X13 a X13 Yoga

Najnovšia séria X, navrhnutá tak, aby odrážala vlastnosti série T v menšom prenosnom balení, obsahuje mnoho inovácií z oblasti “inteligentných počítačov”. Obe zariadenia X13 a X13 Yoga môžu byť nakonfigurované s výbavou 500 nitového FHD displeja PrivacyGuard ePrivacy, ktorý pomáha chrániť používateľov pred pohľadmi ponad plece a X13 Yoga obsahuje aj systém reproduktorov Dolby Audio a voliteľný a prenikavý UHD OLED displej s technológiou Dolby Vision.

ThinkPad X13 Yoga a X13 sa dodáva s procesormi Intel Core vPro 10. generácie. ThinkPad X13 je k dispozícii aj s procesormi AMD Ryzen PRO 4000 Mobile.

 • ThinkPad X13 bude dostupný koncom júna 2020, s predpokladanou cenou od 849 €.
 • ThinkPad X13 Yoga bude dostupný koncom júna 2020, s predpokladanou cenou od 1 099 €.

ThinkPad L14, L15, L13 a L13 Yoga

Podnikoví používatelia, ktorí hľadajú atribúty ThinkPadov a potrebujú produktivitu založenú na hodnotách, by mali zvážiť sériu ThinkPad L. Nová séria L bola navrhnutá tak, aby bola celkovo tenšia a ľahšia, a navyše poskytuje funkcie, ktoré sú pre používateľov efektívne.

WiFi 6 a voliteľný CAT 9 WWAN poskytujú rýchlosti pripojenia pre bezproblémovú spoluprácu v cloude. Nové funkčné tlačidlá zjednotenej komunikácie s rýchlym prístupom na počítačoch ThinkPad L14 a L15 uľahčujú pripojenie alebo opustenie schôdzí.

Dolby Audio a jasnejšie voliteľné dotykové displeje ponúkajú vylepšený interaktívny zážitok, zatiaľ čo používatelia si môžu vychutnať otvorenosť systému Windows 10 Pro s pohodlím podpory snímača odtlačkov prstov v rámci Windows Hello. ThinkPad L14 a L15 sú k dispozícii s procesormi Intel Core vPro 10. generácie alebo s mobilnými procesormi AMD Ryzen PRO 4000.

 • ThinkPad L13 je dostupný u autorizovaných predajcov s predpokladanou cenou od 899 €.
 • ThinkPad L13 Yoga je dostupný u autorizovaných predajcov s predpokladanou cenou od 1 019 €.
 • ThinkPad L14 bude dostupný koncom júna 2020, s predpokladanou cenou od 649 €.
 • ThinkPad L15 bude dostupný koncom júna 2020, s predpokladanou cenou od 649 €.

Zdroj: Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať