Android: Ako reštartovať zamrznutý smartfón?

Smartfón zvykneme používať každý deň, a to bez najmenších problémov. Sporadicky ale môžeme naraziť na situáciu, kedy inak úplne svižný mobil zrazu prestane reagovať. Jednoducho úplne zamrzne a nedá sa s ním nič robiť.

Ako si pomôcť v tomto prípade? V prípade niektorých smartfónov je možné vybrať a opätovne vložiť baterku. Dôjde k úplnému vypnutiu a po zapnutí by už smartfón mal normálne reagovať.

Toto riešenie je ale v dnešných časoch dostupné len pre malý počet používateľov. Problém je totiž v tom, že moderné smartfóny nezvyknú mať vyberateľnú baterku.

Vynútené reštartovanie

Na myseľ preto ako najjednoduchšia alternatíva prichádza softvérové reštartovanie celého smartfónu. Proste klasické vypnutie a zapnutie, ktoré so sebou prináša vypnutie všetkých aplikácií a procesov. Ako to ale dosiahnuť ak sa smartfón zasekol a vôbec nereaguje?

Hoci klasické vyvolanie ponuky s možnosťou vypnutia či reštartovania nemusí fungovať, ešte nie je všetko stratené. Na rad prichádza takzvané vynútené reštartovanie.

Na väčšine smartfónov sa to vykonáva tak, že takzvané napájacie tlačidlo, to pre vypnutie/zapnutie, podržíte po dobu 20-30 sekúnd. Ide o poriadne dlhú dobu, no je vysoká šanca, že to prinesie želaný výsledok.

V prípade niektorých smartfónov je potrebné siahnuť po kombinácií tlačidiel ako je napájacie tlačidlo a tlačidlo pre pridanie alebo zníženie hlasitosti.

Princíp je úplne rovnaký, akurát dlhší čas držíte dve tlačidlá, nie len jedno. Smartfón by mal zareagovať zavibrovaním, po čom sa vypne a zapne.

Pozor na ponuku s obnovením

Je možné, že na niektorých smartfónoch sa po vynútení reštartovania zobrazí ponuka s rôznymi technickými možnosťami pre obnovenie – Android system recovery.

Pravdepodobnosť je dosť malá, pretože n vyvolanie tohto menu zvykne slúžiť komplikovanejšie kombinácia tlačidiel, no je lepšie, ak o takejto možnosti viete.

Ak by ste sa sem náhodou dostali, tak zvoľte jedine možnosť “reboot system now” alebo “reboot”. Od ostatných sa držte ďalej. 

Vybitie batérie ako možná alternatíva

Pri problémoch so zamrznutým smartfónom sa ešte môžete skúsiť spoľahnúť na vybitie batérie, čím po čase dôjde k vypnutiu smartfónu. Trvať to však môže poriadne dlho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
Ako poslať video cez Gmail

Ako poslať video cez Gmail?

Gmail ako väčšia poštových služieb podporuje rôzne formáty súborov. V tomto konkrétnom prípade si ukážeme ako poslať video cez Gmail.