Dokumenty Google: Ako zistiť počet slov a znakov v textových súboroch?

Veľkou výhodou bezplatného účtu Google je to, že okrem e-mailovej adresy získate aj okamžitý prístup k bezplatným online nástrojom pre prácu s textovými dokumentami, tabuľkami či dokonca prezentáciami. V podstate ide o úplne bezplatnú náhradu za balík Microsoft Office.

Treba povedať, že podobne to vyzerá aj na strane Microsoftu, kde majú používatelia cez konto Microsoft prístup k nástrojom Office Online.

V obidvoch prípadoch poskytované nástroje vyžadujú aktívne internetové pripojenie a ponuka ich možností je v porovnaní s klasickými aplikáciami pre počítač značne limitovaná. Na základnú prácu s dokumentami to však viac než postačuje a všetko sa ukladá online pre prístup odkiaľkoľvek.

Viac priaznivcov sa nachádza asi na strane Dokumentov Google, pretože svoj Google účet má prakticky každý majiteľ smartfónu so systémom Android. Okrem toho si množstvo ľudí vytvorilo e-mailovú adresu cez Gmail, a tak dnes majú celé konto Google.

Ako zistiť počet slov a znakov v Dokumentoch Google?

Pri práci s textom sa bežne môžeme stretnúť s tým, že potrebujeme dodržať potrebný rozsah. Typicky ide o počet slov, no v niektorých prípadoch sa to môže týkať aj minimálneho počtu znakov. Na tieto štatistické informácie o dokumente sme zvyknutí z Wordu, no nachádzajú sa aj v ponuke online služby Dokumenty Google.

  • V hlavnom paneli klikneme na možnosť “Nástroje”.
  • Z kontextovej ponuky vyberieme “Počet slov”.
  • Prípadne môžeme používať klávesovú skratku Ctrl + Shift +C.
  • V prehľade, ktorý sa zobrazí, nájdeme všetky potrebné informácie – počet strán, počet slov, počet znakov, ako aj počet znakov bez medzier.

V tabuľke s prehľadom spomínaných štatistík o rozsahu aktuálneho dokumentu sa nachádza aj políčko “Zobrazovať počas písania počet slov”.

Prehľad, ktorý treba vyvolávať ručne.

Ak teda chcete mať počet slov na očiach rovno počas písania textu, tak si túto možnosť zapnite. Aktuálny počet slov budete mať stále na očiach, a po kliknutí na indikátor sa zobrazí rýchly prehľad ďalších informácií.

Prehľad, ktorý sa po zapnutí zobrazuje automaticky. Viditeľný je počet slov, ďalšie dáta sa zobrazia po kliknutí.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by zaujať
ako zrušiť Facebook na mobile

Ako zrušiť Facebook na mobile?

Teraz už len zostáva rozhodnúť sa, či hľadáte riešenie ako zrušiť Facebook na mobile alebo si chcete dať pauzu, prípadne sa zbaviť aplikácie.